Wyspy Kanaryjskie – archipelag marzeń

Wyspy Kanaryjskie – “archipelag marzeń”

Islas Canarias, czyli Wyspy Kanaryjskie, to archipelag wulkaniczny znajdujący się na Oceanie Atlantyckim, niedaleko od wybrzeży Afryki. Dawniej znane jako “Wyspy Szczęśliwe”, geograficznie podlegają Hiszpanii.

Popularne Kanary składają się z kilkunastu wysp, ale jedynie 7 jest zamieszkałych na stale – reszta to wyspy zamieszkiwane okresowo lub wcale. Do najczęściej odwiedzanych zaliczyć można przede wszystkim: Teneryfę, Gran Canarię, La Palmę, Lanzarotę oraz Fuerteventurę. Wyspy Kanaryjskie przyciągają przede wszystkim ze względu na stale piękną pogodę – wyspiarski klimat sprawia, że lato panuje tu praktycznie cały rok, a średnia temperatura wynosi 20 stopni Celsjusza. To sprawia, że turystyka jest tutaj największym źródłem dochodów. To również prawdziwy raj dla sportowców – ciche zatoczki są idealnym miejscem do nauki windsurfingu oraz nurkowania. Niewątpliwą atrakcją jest także Carnival de Santa Cruz de Tenerife – drugi największy karnawał na świecie.

Cudy na każdej wyspie

Każda z wysp należąca do tego archipelagu oferuje niezapomniane atrakcje oraz możliwości. Lanzarote uznana została za rezerwat biosfery UNESCO – tutejsze krajobrazy złożone głównie ze skał wulkanicznych urzekają i zapierają dech w piersiach. Największa atrakcją Fuerteventury są piękne plaże – biały, drobny piasek jest tu nawiewany wprost z Sahary! Wyspa La Palma stworzona jest dla miłośników aktywnej turystyki: zróżnicowana rzeźba terenu, piękna roślinność – wszystko to sprawia, że trekking czy zwiedzanie na rowerze stanie się prawdziwą przygodą. Na wyspie znajduje się również park narodowy Monumento Natural de Los Volcanes de Teneguía. Niewielka Gran Canaria zaskoczy przede wszystkim zabytkami – znaleźć tu można wiele pozostałości po dawnych mieszkańcach, ale również malownicze ścieżki wzdłuż zalesionych obszarów wyspy. W Maspalomas, znaleźć można cudowne, złote wydmy. Teneryfa to przede wszystkim miejsce, gdzie życie nocne trwa… do białego rana. Nad wyspą góruje szczyt wulkanu Teide, który obecnie nie jest aktywny.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: