Wycieczki nad Bajkał, Irkuck

Bajkał

Robert Danieluk / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Jeśli lubisz podróżować, aktywnie spędzać czas i chciałbyś zobaczyć niepowtarzalne krajobrazy rosyjskiej Syberii, koniecznie zapoznaj się z ofertą dziewięciodniowej wycieczki nad Bajkał. Podczas jej trwania będziesz mieć okazję zwiedzić najciekawsze pod względem turystycznym miejsca tamtego regionu, wyróżniające się przepięknymi, zimowymi krajobrazami. Na samym początku wyprawy przewidziana jest podróż do Irkucka, będącego miastem kojarzonym przede wszystkim z Koleją Transsyberyjską i Cerkwią Kazańskiej Ikony Matki Boskiej. Stamtąd trasa wycieczki nad Bajkał zmierza już bezpośrednio do głównego celu, zahaczając po drodze o Stepy Tanżerańskie i zatokę Małego Morza. W tym punkcie wyprawy wszyscy uczestnicy zyskają szansę obejrzenia muzeum etnograficznego i spotkania z lokalnym szamanem. W kolejnym dniu rozpoczyna się właściwy etap wycieczki nad Bajkał, obejmujący przemierzanie najstarszego i najgłębszego jeziora na świecie za pomocą aut terenowych. Przejazd po lodzie zamarzniętego akwenu to doskonała okazja do tego, by poczuć zew prawdziwej przygody, a jednocześnie przyjrzeć się z bliska tamtejszej naturze. W planie wyprawy przewidziane jest między innymi podziwianie grot lodowych Wyspy Olchon, pełnych zamarzniętych, wodnych odprysków o ciekawych kształtach.

Następnie, cała grupa przeniesie się do Przylądka Hoboj, posiadającego malownicze pola tarasowe. W czwartym dniu wycieczki nad Bajkał przyjdzie natomiast czas na oglądanie wschodu słońca pośród obszarów Przylądka Burhan, a następnie przejazdu w głąb Zatoki Piaskowej. Ponadto, każdy turysta będzie miał możliwość obejrzenia starych rysunków naskalnych, umieszczonych na ścianach marmurowego “Saga-Zaba”. Przedstawiają one biegające renifery, ptaki, a nawet tańczących czarowników. Pod koniec dnia wszyscy uczestnicy wyprawy dotrą do Syberyjskiej Riwiery, która jest uważana za najbardziej rozpoznawalny symbol Bajkału. Słynie bowiem z przepięknych, skalistych brzegów oraz tak zwanych chodzących drzew, zmieniających każdego roku swoje położenie dzięki wypuszczaniu nowych korzeni. Po zachwyceniu się widokiem oryginalnych obiektów przyrodniczych, wyprawa jeepami będzie kontynuowana i zaprowadzi miłośników aktywnego wypoczynku do wyjątkowej Wyspy Kamień Kormoranów. To jednak nie koniec atrakcji – tuż przed zakończeniem wycieczki nad Bajkał każdy spróbuje bowiem swoich sił w prowadzeniu profesjonalnych psich zaprzęgów.

Ostatnie dni w rosyjskim raju przyjdzie spędzić równie efektownie, w podróży skuterami śnieżnymi po przedgórzu łańcucha Gór Haman-Daban.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: