Sycylia

Sycylia

Sycylia jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych wysp wśród turystów, którzy cenią sobie jej atrakcyjne położenie. Co roku tysiące wczasowiczów właśnie tutaj spędza swój urlop, korzystając z doskonałej pogody oraz z wielu dodatkowych atrakcji. Sycylia cieszy się zainteresowaniem także wśród Polaków.

Charakterystyka położenia geograficznego

Sycylia jest wyspą zlokalizowaną na Morzu Śródziemnym, w pobliżu Półwyspu Apenińskiego. Znajduje się na niej znany na całym świecie wulkan Etna, który zarazem stanowi najwyższe wzniesienie na wyspie. Oprócz Etny, w Sycylii są jeszcze dwa inne, również czynne wulkany. Na terenie omawianego regionu znajduje się także jezioro – Lago di Pergusa oraz rzeki. Najdłuższą z nich jest Salso, której długość wynosi 144 kilometry. Warto nadmienić, że region Sycylia składa się z dziewięciu prowincji. Najpopularniejsze z nich to Palermo, Mesyna, Syrakuzy czy Caltanissetta.

Najważniejsze obiekty wpisane na listę UNESCO

Na terenie Sycylii mamy okazję zwiedzić wiele obiektów, które znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wśród nich warto wyróżnić Dolinę Świątyń zlokalizowaną w Agrigento. Jest ona jednym z przykładów greckiej architektury, która pochodzi jeszcze z szóstego wieku przed naszą erą. Turyści równie chętnie zwiedzają luksusową willę rzymską, czyli Villa Romana del Casalę, która została wybudowana w trzecim wieku przed naszą erą. Niewątpliwą atrakcją jest także katedra w Noto czy Skalna Nekropolia. Większość zabytków pochodzi ze starożytności, jednakże można także znaleźć obiekty barokowe. Na pewno każdy, kto choć trochę interesuje się architekturą, będzie usatysfakcjonowany wypoczynkiem na Sycylii.

Specyficzny klimat Sycylii

Wielu turystów podkreśla, że na terenie Sycylii panuje specyficzny klimat. Ze względu na położenie geograficzne wyspy jest to klimat śródziemnomorski. Jego cechą charakterystyczną są stosunkowo łagodne zimy oraz gorące i suche lata, podczas których panują tutaj wysokie temperatury. Właśnie w tym okresie wyspa cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród wczasowiczów, którzy marzą o zażywaniu kąpieli słonecznych.

Sycylia stanowi jeden z ciekawszych regionów turystycznych – zarówno z uwagi na specyficzne położenie geograficzne, jak i ze względu na obecność wielu atrakcyjnych zabytków architektonicznych. Nic dziwnego, że wyspa utrzymuje się przede wszystkim z turystyki, oddając do dyspozycji wczasowiczów wiele atrakcyjnych obiektów noclegowych, w tym również większych hoteli o bardzo wysokim standardzie.

Hotele Sycylia

Artykuły, oferty Sycylia

No results were found for your request!