Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Włochy

Włochy

Podstawowe informacje na temat Włoch

Jednym z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym państw na świecie są Włochy. Kraj ten przyciąga turystów dużą zabytków pochodzących z różnych okresów począwszy od starożytności poprzez czasy znacznie nam bliższe, wspaniałymi krajobrazami i niezwykle smaczną kuchnią.

Położenie i klimat Włoch

Republika Italiana (tak brzmi oryginalna nazwa państwa) położona jest na Półwyspie Apenińskim. Kraj otacza Morze Śródziemne, Liguryjskie, Tyrreńskie, Jońskie i Adriatyckie. Włochy są nie tylko państwem kontynentalnym, w jego granicach leży także kilka wysp: Wyspy Pelagijskie, Poncjańskie, Toskańskie, Liparyjskie, Pantelleria, Sardynia, Sycylia. Na obszarze Szwajcarii położona jest włoska enklawa Campione, kolejne enklawy to Watykan i San Marino – obie leżą na terytorium Włoch. Stolicą państwa jest miasto Rzym, pozostałe duże miasta to między innymi Mediolan, Turyn, Florencja. Włochy są państwem wybitnie wyżynnym, wręcz górzystym. Na ich terenie leżą między innymi Alpy, kolejny łańcuch górski to Apeniny. Największą niziną jest Nizina Padańska. We Włoszech dominuje klimat śródziemnomorski, który jest ciepły i łagodny.

O włoskich zabytkach

Jednym z najliczniej odwiedzanych przez turystów miast włoskich jest Wenecja. Miasto zostało założone w IV wieku. Najcenniejsze zabytki to: bazylika Świętego Marka znajdująca się na placu nazwanym także imieniem świętego, Pałac Dożów, kościół Santa Maria Della Salute zbudowany w XVII wieku. Do atrakcji turystycznych należy również przecinający miasto Canal Grande. Wielkie bogactwo zabytków czeka w stolicy kraju – Rzymie. Miasto to położone jest nad rzeką Tyber, jego historia sięga czasów sprzed naszej ery. Do zabytków z czasów starożytnych należy między innymi Koloseum oraz Forum Romanum. Jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscem w Wiecznym Mieście jest Bazylika Świętego Piotra. Inne zabytki miasta to między innymi: zamek świętego Anioła, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Wyjątkowym miastem na mapie Włoch jest także pełna zabytków Florencja. Do jednego z najciekawszych należy zbudowana w wieku XIV katedra Santa Maria del Fiore.

Inne atrakcje Włoch

Bardzo wielu turystów przyjeżdża do Włoch ze względu na położone w tym kraju góry. Pasmem górskim, które przyciągają miłośników górskiej wspinaczki są między innymi będące częścią Alp Dolomity. Ich najwyższym szczytem jest wznosząca się na wysokość 3342 m n. p. m Marmolada. Bardzo starym (jego historia liczy ponad 2000 lat) ośrodkiem wypoczynkowym jest Rimini położone nad Morzem Adriatyckim.

Wakacje Sycylia za 1247 zł/os w hotelu Villaggio Artemide

Sycylia, wielka wyspa

Sycylia