Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Korfu

Korfu

Korfu – rajska wyspa

Korfu to jedna z najbardziej znanych wysp Grecji, jak każda grecka wyspa, charakteryzuje się ona niepowtarzalnym klimatem i charakterem. Dla Korfu charakterystyczny jest górzysty krajobraz. Wyspa też uchodzi za najbardziej zieloną, słynie z wyjątkowo bujnej roślinności. To miejsce, które kusi licznymi atrakcjami. Nie sposób się tam nudzić, gdyż krajobraz jest bardzo urozmaicony. Można tutaj znaleźć i piękne, piaszczyste plaże, i urwiste klify. Bogactwo kolorów, wspaniała roślinność, zabytki i doskonale przygotowana infrastruktura turystyczna to kolejne zalety. Stare miasto w stolicy wyspy to z kolei cudowna atrakcja dla miłośników zwiedzania, pozowania kultury i historii regionu. W dodatku piękna pogoda przez większość sezonu to gwarancja udanej zabawy i wypoczynku na bajecznych plażach. Wyspa Korfu oferuje więc szereg atrakcji zarówno zwolennikom słodkiego leniuchowania na plaży, jak i aktywnego wypoczynku, zwiedzania, jak również – uprawiania sportów, choćby sportów wodnych.

Godna uwagi jest także stolica wyspy. W mieście znajduje się port lotniczy, stąd też wypływają statki. Miasto pozostawało przez pewien czas pod rządami Francuzów i Brytyjczyków, te wspływy są widoczne w architekturze i układzie, podobnie zresztą jak wpływy włoskie – ciasno zabudowane uliczki, kamienice w stylu włoskim. To wszystko pełne jest swoistego i niepowtarzalnego uroku. Warto zobaczyć w porze późnowieczornej podświetlone twierdze, które niegdyś miały za zadanie chronić Korfu przed najazdem obcych. Obecnie jest to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Koniecznie trzeba zobaczyć stare miasto, z licznymi fortecami, pomnikami, kościołami i innymi zabytkowymi budowlami. Wszystko jest pięknie utrzymane, dlatego cieszy oko. Zabytkowe twierdze są punktem obowiązkowym, można z nich podziwiać panoramę miasta oraz okolic, a jest ona zdecydowanie warta uwagi, ze względu na znakomitą architekturę, wspaniałą, bujną przyrodę oraz charakterystyczne elementy przyrody – plaże, klify itd. Korfu swą bogatą historię i kulturę, której pozostałości można do dziś podziwiać, zawdzięcza temu, że w przeszłości była ona miejscem najazdów i podbojów różnych ludów. Każdy z nich pozostawił na niej ślady swojej obecności.

Osoby, które zdecydują się na zwiedzanie wyspy, koniecznie muszą też zobaczyć samą stolicę. W niej punktem obowiązkowym jest Esplanada, czyli największy plac w mieście, także powinien być miejscem, na które każdy turysta zwróci uwagę. Ma on wiele do zaoferowania. Stanowi swoiste centrum rozrywkowe, tutaj życie towarzyskie i społeczne kwitnie właściwie nieustannie.

Hotele Korfu

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]