Wycieczki objazdowe

Wycieczki objazdowe – czym są?
Wycieczki objazdowe organizowane są przez wszystkie biura podróży. Ich plan zakłada zwiedzanie konkretnych miast w danym kraju lub też przemierzane określonego odcinka regionu śladami zamków, ciekawych twierdz, ale np. także winnic. Wycieczki tego typu najczęściej nastawione są na zwiedzenie dużej ilości zabytków oraz miast. Tego rodzaju wyjazdy odbywają się przy pomocy autokarów o podwyższonym komforcie. W cenę wycieczek objazdowych wliczone są również noclegi oraz śniadania.
Wycieczki objazdowe najczęściej organizowane są w okresie od maja do października.

Dokąd na wycieczkę objazdową?
Najpopularniejszymi kierunkami dla miłośników wycieczek objazdowych są kraje europejskie, w których nie brakuje pięknych zakątków oraz bogatej bazy turystycznej. Jednym z takich państw jest Hiszpania, gdzie poruszać się można szlakiem wielkich artystów, ale również podziwiając cuda natury. Także Grecja jest miejscem, gdzie tego rodzaju zwiedzanie będzie najlepsze – liczne miasta z pięknymi zabytkami są położone od siebie w niewielkich odległościach.
Krajem, który cieszy się niesłabnącą popularnością oraz posiada idealną infrastrukturę do wycieczek objazdowych jest Chorwacja. Gęsta sieć dróg pozwala sprawnie przemieszczać się pomiędzy północą i południem, a przemierzając kraj, warto zobaczyć parki narodowe, Jeziora Plitwickie, Wodospady Krka i oczywiście stolicę Chorwacji, Zagrzeb. Często zdarza się, że podczas podróży po tym bajecznym kraju touroperatorzy oferują również jednodniowe wycieczki do najwspanialszych miast Bośni, np. do Mostaru czy Medjugorie.
Egzotyczne wycieczki objazdowe
Wybierając się w krajów egzotycznych, również warto skorzystać z oferty wycieczek objazdowych. Państwa takie, jak Tajlandia wygodnie oglądać zza okna autokaru, przemierzając ryżowe pola czy plantacje herbaty. Warto również skorzystać z tej opcji podczas pobytu na Kubie – ten wyspiarski kraj o bogatej historii to nie tylko Hawana, ale także niewielkie wioski oraz plaże, które z pewnością zachwycą turystów.

Artykuły, oferty Wycieczki objazdowe

Wczasy z dzieckiem, czyli jak wybrać nocleg nad morzem i w górach?

Rodzina nad morzem

Zastanawiasz się, gdzie jechać na rodzinny urlop? Wakacje nad Bałtykiem, w Zakopanem albo na Mazurach – to tylko kilka najciekawszych propozycji noclegu. Na co zwrócić uwagę, wybierając apartament lub kwaterę dla całej rodziny?