Wakacje na rowerze

Wakacje na rowerze
Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie swojego urlopu na wycieczce objazdowej na rowerze. To nie tylko sposób na znaczne zmniejszenie kosztów, ale również doskonała metoda na poprawienie kondycji i zadbanie o swoje zdrowie. Odpowiednio przygotowany rower pozwoli nam na przemierz`nie dużych odległości oraz poruszanie się po ścieżkach niedostępnych dla samochodów osobowych. Gdzie wybrać się na wczasy rowerowe? Warto przyjrzeć się bliżej Europie południowej: Bałkanom i zachodniej Europie, czyli Hiszpanii i Portugalii.

Bałkany – poprzez historię i kulturę
Przemierzanie Bałkanów na rowerze to prawdziwa przygoda! Przede wszystkim warto zajrzeć do Chorwacji – turystę zaskoczy nie tylko gościnność mieszkańców, ale zróżnicowanie terenu. Znaleźć tam można góry, morze, jeziora. Przemierzanie Chorwacji na dwóch kółkach możliwe jest również dzięki wspaniałej pogodzie, utrzymującej się tam od kwietnia aż do późnego października. Podróżując przez Czarnogórę, Kosowo oraz Serbię dotrzeć można do Bułgarii, która turystom oferuje nie tylko piękne plaże, ale rozległe płaskowyże, idealne do zwiedzania z wysokości rowerowego siodełka. Przemierzając ten kraj na rowerze uda się zobaczyć nie tylko wspaniałe doliny, ale także góry oraz kotliny. Wiele z nich leży na terenach parków narodowych.
Grecja na rowerze
Grecja to kraj leżący na samym południu Europy. Jej zwiedzanie na rowerze to jedna z ciekawszych opcji dla turysty. Cześć kontynentalna to przede wszystkim Delfy i wspaniała świątynia Apollina oraz źródła Kastalskie. Nie sposób ominąć również Aten, stolicy Grecji. Ze względu na spory ruch uliczny oglądanie miasta na rowerze pozwoli na szybkie i sprawne przemieszczanie się. Koniecznie warto wybrać się w okolice gór Pindos, gdzie znaleźć można tak zwane Meteory, czyli “skały zawieszone w powietrzu”. Ten wspaniały pomnik przyrody wpisany jest na listę zabytków UNESCO. Również przemierzanie licznych wysp greckich na rowerze nie będzie utrudnione. Wraz z rowerem dostać się można na nie przy pomocy promów. Cena za przewóz roweru nie jest wysoka.

Artykuły, oferty Wakacje na rowerze

Wczasy z dzieckiem, czyli jak wybrać nocleg nad morzem i w górach?

Rodzina nad morzem

Zastanawiasz się, gdzie jechać na rodzinny urlop? Wakacje nad Bałtykiem, w Zakopanem albo na Mazurach – to tylko kilka najciekawszych propozycji noclegu. Na co zwrócić uwagę, wybierając apartament lub kwaterę dla całej rodziny?