Podróże samolotem

Zalety podróżowania samolotem
Infrastruktura lotnicza w Polsce ciągle pozostawia wiele do życzenia. Mimo to coraz więcej operatorów lotniczych oferuje swoje loty również Polakom. Taki stan rzeczy jest pożądany zwłaszcza dla tych, którzy swoje wakacje lubią spędzać zagranicą. Dotarcie na nie właśnie samolotem zdaje się być bowiem najlepszym wyborem.

Czas podróży
Podróżowanie samolotem to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Podróż z Krakowa do Londynu autokarem zajmie nam blisko trzydzieści godzin. Wybierając samolot, tracimy jedynie dwie i pół godziny. Możliwe jest to dzięki wysokim prędkościom rozwijanym przez maszyny. Unikają one również zatorów, które zazwyczaj tworzą się na drodze. Jeżeli tylko nie przytrafi się nam załamanie pogody, samolot dotrze na miejsce o czasie.
Komfort podróżowania
Nowoczesne samoloty wyposażone są w sposób niezwykle komfortowy. Nie gnieciemy się na małej przestrzeni, a miłe stewardesy zadbają o to, aby niczego nam nie zabrakło. Bagaże znajdują się w luku bagażowym i nie zajmują nam niepotrzebnie miejsca przy siedzeniu.
Bezpieczeństwo
Wbrew obiegowej opinii to właśnie samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. Katastrofy zdarzają się niezwykle rzadko, a każda maszyna przed startem jest wyjątkowo dokładnie sprawdzana pod kątem sprawności technicznej.
Cena
Wprawdzie generalnie podróżowanie samolotami nie należy do tanich, ale przy odrobinie szczęścia uda się nam zakupić bilety za naprawdę nieduże pieniądze. Wszystko za sprawą tanich linii lotniczych, które czasami oferują bilety nawet w cenie niespełna dwudziestu złotych. Nie trzeba wspominać, że tak niskich cen nie jest w stanie zaoferować nam żaden autokar.
Bagaż
Samolot daje nam szansę na nieodpłatne zabranie dwudziestu kilogramów bagażu. W czasie wyjazdu na wakacje jest to ilość w zupełności wystarczająca. Jeśli jednak z jakiegoś powodu okaże się to dla nas zbyt mało, zawsze za niewielką dopłatą może zabrać ze sobą kolejne walizki. Nie upychamy przy tym toreb pod nogami – znajdują się one bezpieczne w luku bagażowym, nie ograniczając tym samym naszego komfortu podróży.

Artykuły, oferty Podróże samolotem

Wczasy z dzieckiem, czyli jak wybrać nocleg nad morzem i w górach?

Rodzina nad morzem

Zastanawiasz się, gdzie jechać na rodzinny urlop? Wakacje nad Bałtykiem, w Zakopanem albo na Mazurach – to tylko kilka najciekawszych propozycji noclegu. Na co zwrócić uwagę, wybierając apartament lub kwaterę dla całej rodziny?

Boeing 787 Dreamliner – latanie jak ze snu

Latanie jak ze snu Komfortowe podróżowanie ma kolosalne znacznie dla absolutnie każdego turysty i dlatego większość biur podróży, tak samo jak przewoźników, stara się przekonywać klientów do korzystania z ich usług poprzez oferowanie im najlepszego rozwiązania.