Ustroń – atrakcje turystyczne Beskidu Śląskiego

Ustroń to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce, a z pewnością w województwie śląskim. Malownicze położenie w dolinie Wisły przyciąga turystów szukających kontaktu z naturą oraz aktywnego wypoczynku. Zwiedzać to miejsce można na wiele sposobów: pieszo, rowerem, a zimą – cieszyć się białym szaleństwem na nartach czy snowboardzie. Co więcej uzdrowisko Ustroń kryje za sobą znacznie więcej atrakcji. Sprawdź, co zobaczyć w Ustroniu.

Ustroń - beskid śląski

Nazwa miejscowości wywodzi się od ‘ustronnego’ czy ‘zacisznego’ miejsca, leżącego ‘na stronie’. Czy można sobie wyobrazić lepszą rekomendację dla osób, pragnących odpocząć od zgiełku miejskiego? W Ustroniu warto wypoczywać jednak o wiele więcej niż tylko wypoczywać w zacisznym miejscu.

Między górą a górą – wybierz atrakcje turystyczne Ustronia

Ustroń cechuje się niezwykłym usytuowaniem geograficznym – miejscowość leży między grzbietami Małej i Wielkiej Czantorii a masywem góry Równica. Największym wyzwaniem dla piechurów będzie z pewnością Wielka Czantoria, która mierzy 995 m n.p.m., na szczyt z polany prowadzi zaś czerwony szlak. Na odwiedzających czekają tam letni tor saneczkowy, a całorocznie – kolejka linowa.

Zwiedzając Wielką Czantorię, warto zobaczyć także Leśny Park Niespodzianek. To nietypowy ogród zoologiczny, gdzie oprócz oglądania zwierząt takich jak jelenie czy sarny, można je także dotykać i karmić. Ciekawym punktem na turystycznej mapie Ustronia jest również Sokolarnia Anatum, czyli miejsce, w którym można podziwiać drapieżne ptaki, np. orła bielika.

Dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli planujesz podróż z dzieckiem, okaże się także wyprawa na Równicę. Na szczyt można dojechać nawet samochodem, a po dotarciu na miejsce na turystów, także tych najmłodszych, czeka mnóstwo atrakcji. Park linowy Równica, tor saneczkowy, strzelnica i piękne widoki spodobają się zarówno dorosłym, jak i ich pociechom.

Łyk na zdrowie, czyli uzdrowisko w Ustroniu

Niedaleko Równicy, w parku zdrojowym mieści się Pijalnia Wód w Ustroniu. Jest to przeszkolony budynek przypominający kształtem połączenie piramid. W środku znajdziesz oczywiście pijalnię wód i źródło Zygmunt, z którego czerpie się wodę do pijalni.

Nieopodal znajduje się również fontanna solankowa, pełniąca funkcję tężni dla Uzdrowiska Ustroń. Bogata w cenne składniki woda tryska z kilku dysz – przechadzając się wokół fontanny można wdychać zdrowe powietrze nasycone minerałami.

Warto dodać, że na terenie parku zdrojowego wytyczono także ścieżki spacerowe i udostępniono plenerową siłownię. Nadarza się zatem okazja do ćwiczeń w specjalnej strefie zdrowia i podziwiania widoków Beskidu Śląskiego.

Atrakcje kulturalne – odwiedź Muzeum Ustrońskie

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyglądało dawne życie w Ustroniu, odwiedź muzeum im. Jana Jarockiego. Do zobaczenia są wystawy stałe prezentujące hutnictwo i kuźnictwo Ustronia wraz ze skansenem przemysłowym. Na terenie muzeum odbywają się także koncerty i spotkania kulturalne.

Zainteresowanym kulturą Śląska Cieszyńskiego polecamy także wizytę w Muzeum Regionalnym „Stara Zagroda”. Zbiory znajdują się w autentycznej góralskiej zagrodzie, która powstała w 1768 roku.

Nocleg w Ustroniu – gdzie się zatrzymać w Beskidzie Śląskim

Szukasz odpowiedniego miejsca na nocleg w Ustroniu? Sprawdź ofertę Sun&Snow i wybierz jeden z czterech obiektów w tej malowniczo położonej miejscowości.

Możesz zdecydować się na przykład na apartament w budynku „Orzechowa”, niedaleko popularnej trasy rowerowej. Oferujemy m.in. plac zabaw dla dzieci, bezpieczeństwo zamkniętego osiedla oraz znakomitą zaciszną lokalizację oddaloną o 3,5 km od centrum miasta.

Odwiedź górską miejscowość w Beskidzie Śląskim i wypoczywaj na łonie natury. Zarezerwuj tani apartament w Ustroniu i ciesz się urlopem niezależnie od pory roku.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: