Riwiera Turecka

Riwiera Turecka

Riwiera Turecka – popularny kierunek turystyczny

Wśród chętnie wybieranych kierunków wakacyjnych znajduje się Riwiera Turecka – malowniczy region Turcji, który przyciąga przede wszystkim miłośników plażowania. Coś dla siebie znajdą tutaj jednak także ci, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez zwiedzania.

 

Położenie

Mianem Riwiery Tureckiej określa się pan tureckiego wybrzeża, który położony jest nad Morzem Śródziemnym. Znaleźć można tutaj niezliczone plaże oraz zatoki, a miejsce to idealnie sprawdza się jako baza do wycieczek w pozostałe rejony Turcji.

Przyroda

Riwiera Turecka to miejsce pełne nie tylko pięknych plaż, ale również przepięknej przyrody. Na uwagę zasługują przede wszystkim rejony gór Taurus. Ich zbocza porastają lasy eukaliptusowe oraz piniowe, z których w upalny dzień unoszą się olejki eteryczne. To właśnie one odpowiedzialne są za nietypowe zabarwienie powietrza w tym regionie. Znajdujące się tutaj plaże pokryte są żwirek, który gdzieniegdzie miesza się z piaskiem. Bajecznie czysta i przejrzysta woda to z kolei zasługa mocno rozwiniętych działań z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Klimat

Riwiera Turecka to idealne miejsce dla tych, którzy pragną spędzić urlop w miejscu słonecznym i ciepłym. Poza sezonem turystycznym temperatura nie spada tutaj poniżej 20 stopni. W lecie jest jeszcze cieplej – termometry nie wskażą mniej niż 30 stopni. Na szczęście bliskość wody sprawia, że upał nie jest zbyt dotkliwy.

Plaże

Riwiera Turecka to doskonałe miejsce do plażowania. Wśród setek plaż na szczególną uwagę zasługuje Kleopatra, która położona jest w Alanyi. Wypełniona po brzegi piaskiem w złotym kolorze, położona nieopodal fortecy jest miejscem, które trudno zapomnieć.

 

Alanya – popularna miejscowość

Jest to najbardziej znana miejscowość na całej Riwierze Tureckiej. Sprawdzi się ona zarówno w przypadku osób kochających wypoczynek na plaży, jak i tych, które w czasie wakacji chcą poznać bliżej historię i kulturę kraju, w którym przyszło im odpoczywać. Będąc tutaj, koniecznie trzeba wspiąć się na twierdzę leżącą na niewielkim cyplu. Podziwiać można stąd niesamowitą panoramę morza oraz całej Riwiery. Ciekawym miejscem jest również Grota Kapiącego Kamienia. Panujący tutaj mikroklimat korzystnie wpływa na schorzenia całego układu oddechowego.

 

Olimpos

Ci, którzy kochają przede wszystkim spokój powinni udać się do Olimpos. Jest to piękny rezerwat historyczny i przyrodniczy, w którym nie spotkamy tłumów ludzi. Wszystkie znajdujące się tutaj zabudowania zostały wykonane tak, aby wkomponować się w naturalny krajobraz, nie burząc jego harmonii.

Hotele Riwiera Turecka

Artykuły, oferty Riwiera Turecka

No results were found for your request!