Wyspa Djerba

Wyspa Djerba (Dżerba)

Wyspa Djerba

W dzisiejszych czasach Tunezja stanowi jeden z popularniejszych regionów turystycznych, do którego z roku na rok przyjeżdża coraz więcej wczasowiczów – również z naszego kraju. Jedną z atrakcyjniejszych tunezyjskich wysp jest wyspa Dżerba. Osoby, które zdecydują się spędzić wakacje w tym regionie, na pewno nie będą żałować podjętej decyzji.

Położenie geograficzne wyspy

Wyspa Dżerba jest zlokalizowana na Morzu Śródziemnym, a konkretnie – w zatoce Mała Syrta. Najważniejszym miastem jest tutaj Haumat as-Suk. Na wyspie panuje klimat śródziemnomorski, dzięki czemu turyści mogą korzystać z uroków wysokich temperatur. Największą atrakcją są malownicze plaże, które są w stanie podbić serce każdego wczasowicza. Wokół plaż znajduje się wiele hoteli oraz innych atrakcji turystycznych. Jest to wyspa średniej wielkości, a jej dokładną powierzchnię określa się na 514 kilometrów kwadratowych. Aktualnie zamieszkuje ją około stu tysięcy mieszkańców.

Interesujące obiekty architektoniczne

Wielu turystów decyduje się na wakacje na wyspie Dżerba, aby zapewnić sobie dostęp do niezwykle ciekawych obiektów architektonicznych. Przede wszystkim należy wspomnieć, że można tutaj natknąć się zarówno na przykłady architektury arabskiej, jak i żydowskiej. Na uwagę zasługują między innymi licznie występujące synagogi. Niektóre budowle pochodzą jeszcze z okresu imperium osmańskiego, zachwycając specyficznym wyglądem. Warto także wspomnieć o jednej z głównej atrakcji turystycznych w postaci fenickich ruin Meninx. Z pewnością wielu wczasowiczów będzie również urzeczonych wspaniałymi meczetami charydżyckimi oraz ibadyckimi. Nie da się ukryć, że architektura omawianej wyspy znakomicie odzwierciedla wielokulturowość jej mieszkańców.

Rozwój turystyki

Z roku na rok wyspa Dżerba prowadzi coraz bardziej rozwiniętą działalność turystyczną. Można tutaj skorzystać z wielu hoteli, które są zróżnicowane pod względem jakości. Niewątpliwą atrakcją jest kasyno oraz pole golfowe, licznie odwiedzane przez wielu turystów. Hotele często udostępniają wczasowiczom przestronne baseny. Warto nadmienić, że najczęściej są one zlokalizowane w pobliżu plaży, dzięki czemu turyści mają łatwy dostęp do morza. Plaże prezentowanej wyspy są czyste i dosyć szerokie, co pozwala wczasowiczom swobodnie wypocząć. Dodatkowym atutem jest przejrzysta woda, która sprzyja rozwojowi najróżniejszych sportów wodnych. Na terenie wyspy można się także natknąć na wiele kafejek, w których panuje przytulna atmosfera. Można w nich skosztować regionalnych przysmaków.

Hotele Djerba:

Artykuły, oferty Wyspa Djerba

No results were found for your request!