Tunezja Kontynentalna

Tunezja kontynentalna

Wczasy w Tunezji są coraz popularniejsze wśród Polaków, czego najlepszym dowodem jest zwiększona liczba ofert udostępnianych przez krajowe biura podróży. Jednym z ciekawszych regionów jest Tunezja kontynentalna, na terenie której znajduje się wiele ekskluzywnych hoteli. Cieszą się one sporym zainteresowaniem zarówno wśród osób nastawionych na aktywny wypoczynek, jak i wśród rodzin z dziećmi.

Tunezja Tunezja, źródło: freeimages.com

Zalety tunezyjskich plaż

Charakterystycznym znakiem Tunezji kontynentalnej są malownicze, piaszczyste plaże, które przypadną do gustu najbardziej wybrednym turystom. Dzieci mogą swobodnie po nich spacerować, ponieważ są to plaże o łagodnym zejściu do morza. Wakacje w tym regionie okażą się zatem bezpieczne dla rodzin z dziećmi. Plaże wiążą się z możliwością oddawania się wielu sportom wodnym, które w tym regionie są szczególnie popularne. Warto podkreślić, że tutaj są one dosyć długie, dzięki czemu wypoczynek będzie komfortowy pomimo dużej liczby turystów.

Najważniejsze atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne charakterystyczne dla Tunezji kontynentalnej nie ograniczają się jedynie do piaszczystych plaż. Warto bowiem wspomnieć o możliwości zetknięcia się z ponad tysiącletnią kulturą, która zaciekawi nie tylko amatorów historii. Poszczególne obiekty architektoniczne na pewno zaintrygują niejednego turystę. Tunezja kontynentalna to znakomita propozycja na wakacje z dziećmi, ponieważ można tutaj skorzystać z wielu atrakcyjnych programów przeznaczonych dla najmłodszych. Nie można również zapominać o tajemniczych pustyniach, dzięki którym nieco bliżej można poznać specyfikę całego kraju. Dodatkowym atutem są zlokalizowane w tym regionie pola golfowe, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wytrawnych graczy. Należy także wspomnieć o lokalnych knajpkach, z pomocą których można zapoznać się ze smakiem tradycyjnych potraw. Walorem są także poszczególne hotele, które gwarantują noclegi w różnym zakresie cenowym. Turyści mogą zdecydować się na obiekty o wysokiej klasie, na terenie których można dodatkowo skorzystać z oryginalnych kompleksów basenowych.

Tunezja zabytki Tunezja, źródło: freeimages.com

Na terenie Tunezji kontynentalnej prawie przez cały rok panują bardzo wysokie temperatury. Co za tym idzie, jest to region idealny dla wszystkich amatorów kąpieli słonecznych. Temperatury nie są jednak uciążliwe dla turystów, szczególnie jeśli wybierzemy się na wakacje wiosną lub jesienią. Na pewno każdy wczasowicz będzie usatysfakcjonowany wypoczynkiem w tym regionie, zarówno jeśli chodzi o walory krajobrazowe, jak i licznie występujące obiekty architektoniczne.

Atrakcje turystyczne Tunezja Tunezja, źródło: freeimages.com

Hotele Tunezja

Artykuły, oferty Tunezja Kontynentalna

No results were found for your request!