Tajemnica turystycznego sukcesu Punta Cana

Tajemnica turystycznego sukcesu Punta Cana

Jeśli myślimy o wakacjach w gorącym miejscu, które pozwoli nam oderwać się od naszej szarej rzeczywistości, z pewnością doskonałym wyborem okaże się Dominikana, czyli państwo położone na Morzu Karaibskim.

Trudno o lepsze miejsce, jeśli zależy nam na odpoczynku biernym w miejscu tak odmiennym od naszego kraju. Do obszarów Dominikany, w których naprawdę warto się zatrzymać, należy wymienić region Punta Cana, czyli jeden z przylądków Dominikany, który jednocześnie jest najdalej wysuniętym na wschód miejscem tego państwa. Punta Cana cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów – między innymi z powodu wyjątkowych plaż, jakie tam się znajdują. Charakteryzują się one wyjątkowo gorącym i białym piaskiem oraz – oczywiście – przejrzystą, czystą i przyjemnie ciepłą wodą, na którą próżno można liczyć w naszym klimacie. Na terenie Punta Cana znajdują się plaże o łącznej długości aż 30 kilometrów. O ich wyjątkowości może świadczyć choćby fakt, że zaliczają się one do 10 najpiękniejszych plaż na całym świecie. Najbardziej znane plaże tego przylądka Dominikany to plaża Bavaro oraz Punta Arena Golda. To właśnie one cieszą się najbielszym piaskiem i pięknym lazurem wody. Każdy tydzień przyciąga tu nawet 20 000 turystów.

O popularności turystycznej regionu Punta Cana na Dominikanie świadczą nie tylko wspaniałe plaże oraz luksusowe hotele, ale również obecność nowoczesnego portu lotniczego Punta Cana International Airpol, który sprawia, że podróżowanie do tego zakątka świata jest jeszcze łatwiejsze i bardziej przystępne. Ów port ma bezpośrednie połączenie z kilkoma bardzo ważnymi miastami Europy, między innymi z Madrytem i Paryżem.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że obecnie Punta Cana uchodzi za najbardziej luksusowy region Dominikany, w którym turyści mają do dyspozycji nie tylko wspaniałe widoki, plaże i Morze Karaibskie, ale również całe kompleksy luksusowych pięciogwiazdkowych hoteli, które są w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających turystów, którzy wymagają od swoich wczasów maksymalnego komfortu.

Punta Cana to obszar przeznaczony nie tylko dla miłośników luksusu, ale również dla wielbiciele wodnych sportów i atrakcji. To doskonałe miejsce do nurkowania w przejrzystych i przyjemnie ciepłych wodach. Trudno nie zgodzić się z tym, że Punta Cana to doskonałe miejsce na wakacje zarówno dla osób samotnych, jak i wyjeżdżających z paczką znajomych, z osobą ukochaną czy też z całą rodziną – każdy znajdzie tu moc atrakcji dla siebie.

Ten, kto widział już Punta Cana – na własne oczy lub na fotografiach – może bardzo zdziwić się faktem, że jeszcze nie tak dawno ten tak popularny dziś przylądek Dominikany był praktycznie niedostępny. Porastały go bardzo gęste i dzikie lasy bambusowe, które broniły dostępu do niemalże dziewiczych plaż. Dopiero ostatnie lata przyniosły intensywny rozwój infrastruktury, a tym samym plaże przestały być dziewicze i dzikie, a zaczęły każdego roku przyciągać do siebie ponad milion turystów, również z Polski, gdzie Dominikana także cieszy się rosnącą popularnością, o czym świadczyć mogą coraz częściej pojawiające się w biurach podróży oferty wycieczek na Punta Cana, a nawet dużo sprawniejsza komunikacja lotnicza między Polską a Dominikaną, zwłaszcza w kontekście tak zwanych tanich linii lotniczych.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że Punta Cana nie ogranicza się do piaszczystych, białych plaż i luksusowych hoteli. To, na co turyści zwracają wielką uwagę, z całką pewnością jest specyficzna dla tego regionu architektura. Budynki wyróżniają się szczególnymi dachami – pokrytymi bambusowymi liśćmi. Mamy tu więc zestawienie nowoczesnego budownictwa pod postacią hoteli i karaibskiego, „dzikiego” charakteru, który jeszcze kilka lat temu dominował na tym przylądku. Taka oryginalna architektura przyniosła Punta Canie wiele prestiżowych nagród.

Punta Cana nie jest najlepszym wyborem dla osób, które pasjonują się aktywnym zwiedzaniem – choć oczywiście jak najbardziej satysfakcjonujące okażą się spacery po tym przylądku oraz sporty wodne. Raczej nie znajdziemy tu natomiast zbyt wiele obiektów kulturalnych, które można by zwiedzić. Wynika to choćby z faktu, o którym już pisaliśmy – że jeszcze kilka lat temu Punta Cana to były gęste i dzikie lasy. Jednak osoby, które tu się zatrzymają i jednak chciałyby obejrzeć ciekawe obiekty, mogą udać się na jednodniowe wycieczki do miast oddalonych od Punta Cana o kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów.

Czy do Punta Cana warto jechać o każdej porze roku? Oczywiście zwykle turyści są łasi na jak najwyższe temperatury. Z tego też powodu największe oblężenie turystyczne przypada w najcieplejsze dwa okresy – od grudnia do lutego oraz od lipca do końca sierpnia. Pozostałe miesiące też są bardzo ciepłe (Dominikana należy przecież do klimatu tropikalnego), dlatego warto zastanowić się na tym, czy nie lepiej pojechać, gdy jest te kilka stopni niższa temperatura powietrza, ale jednocześnie nie ma takiego tłumu turystów, a i ceny wycieczek mogą okazać się bardziej atrakcyjne. Jednocześnie pamiętajmy o tym, że okres od czerwca aż do września to pora deszczowa i może okazać się, że urlop będzie przebiegać nawet pod znakiem huraganów.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: