Słoneczny Brzeg – Bułgaria – piękne krajobrazy nad wodami Morza Czarnego

Raj pod słońcem

Bułgaria to coraz chętniej wybierany przez Polaków wakacyjny kierunek. Nie bez powodu. Piękne krajobrazy nad ciepłymi wodami Morza Czarnego stwarzają wręcz idealne warunki do wypoczynku. Biernego na piaszczystej plaży lub bardziej aktywnego. W Bułgarii można korzystać z atrakcji licznych kurortów, które rozsiane są wzdłuż całego wybrzeża. Niemal na każdym kroku spotyka się wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych i lądowych. Odwiedzający bez względu na swoje finansowe możliwości znajdą z pewnością w Bułgarii coś dla siebie. Zaplecze turystyczne kraju bardzo się rozwinęło w ostatnich latach, ale mimo to bułgarskie wczasy nie są drogie. Za przystępną cenę można odpoczywać w świetnym klimacie wśród przepięknych widoków. Zwolennicy luksusowych wczasów także będą zadowoleni. W Bułgarii nie brakuje bowiem hoteli i kurortów, których nie powstydziłyby się najbardziej popularne na świecie ośrodki turystyczne. Oferują one wszelkie możliwe udogodnienia. Od klimatyzowanych, w pełni wyposażonych apartamentów, przez sauny i baseny, aż po prywatne plaże. Te ostatnie gwarantują gościom obiektu spokój oraz kameralne warunki do odpoczynku. W porównaniu z zatłoczonymi nadbałtyckimi plażami można powiedzieć, że to zupełnie inny świat. W podobnej cenie dostaje się nie tylko piękną scenerię, ale także lepszą, czytaj pewniejszą pogodę. To właśnie ona potrafi zepsuć urlop w kraju nad Wisłą, ponieważ na przestrzeni kilku ostatnich sezonów okresy letnie okazywały się bardzo kapryśne pod względem warunków atmosferycznych. Kurorty w Bułgarii nie mają z pogodą takich problemów i choćby z tego względu warto wybrać się tam na wczasy.

Burgas - bułgaria

Burgas, źródło: freeimages.com

Na słonecznym brzegu

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Bułgarii jest Słoneczny Brzeg. W tym miejscu można odpocząć, zetknąć się z historią, skorzystać z termy czy poczuć się jak w amerykańskiej stolicy hazardu. W okolicy Słonecznego Brzegu można bowiem rozkoszować się atrakcjami typowo turystycznymi, jak kąpiele, sporty wodne czy zwiedzanie, ale także zabawić w jednym z popularnych w tym regionie kasyn. Nie trzeba lecieć przez Atlantyk, aby zagrać w jedną z bardziej znanych gier i sprawdzić, czy ma się smykałkę do hazardu. Odwiedzając Słoneczny Stok, można także sprawdzić, czy los nam sprzyja. A jeżeli okaże się on twardym przeciwnikiem, wówczas osłodę zapewni bułgarska kuchnia. Pyszne potrawy zachwala niemal każdy, komu dane było wybrać się do Bułgarii. Kuchnia łączy w sobie różne inspiracje, dzięki czemu odwiedzając ten kraj, można spróbować zupełnie nieznanych w Polsce smaków. Grecja i Bałkany, oto dwa miejsca z których kuchnia bałkańska czerpie najwięcej. W kraju nad Wisłą takie smaki są rzadko spotykane. Ponownie można wspomnieć o stosunkowo niskich cenach, obowiązujących w Bułgarii. Dzięki nim nie tylko wypoczywa się tanio, ale także je niewielkim kosztem. Można zatem próbować do woli i czerpać w pełni z kulinarnego bogactwa kuchni nad Morzem Czarnym. Opisując Słoneczny Brzeg, grzechem byłoby nie wspomnieć o pięknych, a co ważniejsze czystych, plażach. Widoków, jakie się z nich rozciągają, próżno szukać w Polsce. Jednym z ciekawszych miejsc w regionie pozostaje plaża z ciemnym piaskiem. Jego kolor porównuje się do kakao, stąd nazwa Cacao Beach. W okolicy plaży tętni życie, odbywają się imprezy muzyczne, można również poszaleć w klubach. Odpoczynek w Bułgarii to często zabawa niemal przez całą dobę. W dzień pływanie i inne sporty wodne, w nocy dyskoteki bądź bardziej kameralne spotkania z przyjaciółmi przy winie i pysznym jedzeniu.

Burgas Bułgaria

Burgas, źródło: freeimages.com

Słoneczna wizytówka Bułgarii

Słoneczny Brzeg skupia w sobie wszystkie zalety Bułgarii. Oferuje również niemal każdą turystyczną atrakcję, o jakiej można marzyć. Największą zaletą tego kurortu pozostaje z pewnością różnorodność. Można tam wybrać się na studenckie wczasy i szaleć w licznych klubach czy dyskotekach. Słoneczny Brzeg słynie z tego, że jest niczym ogromny park rozrywki. Z pewnością dobrze będą się tu bawić całe rodziny, ale także osoby szukające warunków do spokojnego odpoczynku. Tym ostatnim można polecić odwiedzenie termalnych źródeł i podążanie mickiewiczowskim szlakiem. Okazuje się bowiem, że słynny narodowy wieszcz także wypoczywał nad bułgarskim morzem. Podziwiając piękno Bułgarii, nie można dziwić się, że od wieków jest to oblegane miejsce. Przyjeżdżają tu ludzie z różnych zakątków świata. Należy także spodziewać, że Słoneczny Stok, ale także północne regiony tego kraju będą zyskiwały na popularności. Tym bardziej, że standardy wypoczynku już teraz są bardzo wysokie, a kraj nieustannie się rozwija. Jednocześnie nadal w Bułgarii wypoczywa się za rozsądną cenę. A ten czynnik w czasie kryzysu i latach pokryzysowych ma ogromne znaczenie. Bułgaria od dekad cieszy się sympatią i zainteresowaniem Polaków. Ma także szansę stać się ulubionym kierunkiem na wakacje. Głównie dlatego, że podnosi standardy, zachowując różnorodność i bogatą ofertę. Odległość pomiędzy Słonecznym Stokiem i najbliższym lotniskiem, największym w kraju, wynosi zaledwie trzydzieści kilometrów. To ogromna zaleta tego kurortu, znacząco ułatwiająca organizowanie wczasów.

Autor: Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Wpisy autora | Strona internetowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: