Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh

Niewątpliwie jednym z najbardziej znanych kurortów Egiptu jest Sharm El Sheikh. Niemal każde biuro turystyczne ma w ofercie wiele wycieczek właśnie w tym kierunku. Wspomniany region utrzymuje się przede wszystkim z turystyki, dlatego każdy wczasowicz może tutaj liczyć na udane i niezapomniane wakacje.

Atrakcyjne położenie kurortu

Sharm El Sheikh znajduje się na półwyspie Synaj, a konkretniej – w jego południowej części. Kurort jest zlokalizowany nad brzegiem Morza Czerwonego, a region ten nie bez powodu jest określany mianem Złotek Zatoki Riwiery Morza Czarnego. Na terenie Sharm El Sheikh znajduje się wiele atrakcyjnych rezerwatów przyrody oraz park narodowy, w którym można podziwiać naturalne piękno omawianego kurortu.

Dla amatorów aktywnego wypoczynku

Nie bez powodu kurort Sharm El Sheikh często jest wybierany wśród osób, które uwielbiają uprawiać konkretne sporty wodne. Na pierwszym miejscu warto wymienić nurkowanie. Przejrzyste wody umożliwiają turystom komfortowe podziwianie rafy koralowej, która w tym regionie prezentuje się wyjątkowo interesująco. Nic dziwnego, że turyści z całego świata przyjeżdżają do Sharm El Sheikh przede wszystkim pod pretekstem nurkowania. Bardzo popularny jest także snorkeling, na który decydują się osoby nieposiadające profesjonalnego sprzętu do nurkowania. Warto nadmienić, że na terenie kurortu można odbyć kurs nurkowania oraz skorzystać z wypożyczalni sprzętu.

Rozrywka dla każdego

Region Sharm El Sheikh jest w stanie każdemu turyście dostarczyć wiele atrakcji, przede wszystkim dzięki urozmaiconej infrastrukturze turystycznej. Można tutaj wspomnieć chociażby o licznie zlokalizowanych hotelach, które zapewniają wypoczynek na naprawdę wysokim poziomie. Dodatkowym atutem są eleganckie restauracje czy pola golfowe. Sympatycy quadów mogą natomiast skorzystać z tras specjalnie przygotowanych pod kątem tych pojazdów. Niemałą atrakcją są także konne oraz wielbłądzie trasy turystyczne, które cieszą się wśród przyjezdnych ogromnym zainteresowaniem.

Malownicze rafy koralowe

Sharm El Sheikh często jest wybierany przez amatorów nurkowania, ponieważ w tym rejonie można podziwiać wyjątkowe, podwodne ogrody koralowców. Atrakcją jest również las namorzynowy. Warto także wspomnieć o możliwości obserwowania wielu gatunków egzotycznych ryb, które zainteresują także przyrodników. W ciepłych wodach można znaleźć około tysiąca podwodnych stworzeń, natomiast liczbę zróżnicowanych raf koralowych określa się na 250. Dużym powodzeniem cieszy się także Obserwatorium Rekinów.

Hotele Sharm El Sheikh

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

Autor: Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Wpisy autora | Strona internetowa

%d bloggers like this: