Algarve

Algarve

Algarve to prowincja leżąca na południu Portugalii. Granice prowincji pokrywają się z obszarem zajmowanym przez dystrykt Faro. Rejon charakteryzuje się warunkami przyciągającymi ogromne rzesze turystów pragnących zaznać fantastycznego wypoczynku. Algarve to zarówno piaszczyste plaże, które przykuwają uwagę miłośników błogiego relaksu, jak też groty i jaskinie, które przyciągają tutaj wielbicieli sportów wodnych. Rewelacyjne wakacje spędzą tutaj osoby stawiające na wygodne kurorty oraz amatorzy aktywnego wypoczynku. Algarve posiada wiele atrakcji.

Co przyciąga do Algarve?

Rejon ten zachęca ciepłym klimatem, który jest idealnym wyborem na wakacyjne wypady. Ponadto wybrzeża należą do turystów i można na nich odpocząć, gdyż nie są usiane luksusowymi hotelami. Nie oznacza to jednak, że w Algarve brakuje wspaniałych hoteli zapewniających ekskluzywne warunki pobytu. Rejon nie obfituje też w centra przemysłowe. Zachowano go w znakomitym stanie, gdzie działanie natury jest widoczne i wykorzystywane do zachęcania turystów zapewniających dochody właścicielom hoteli czy szkół sportów wodnych. Algarve to ożywiające bryza oraz wysokie temperatury, co oznacza udane wakacje.

Największe miasto

Faro to największe miasto w regionie. Jest to miasto łączące w sobie atrakcyjne galerie handlowe i teren gęsto zaludniony oraz zabytki dodające miejscowości charakteru. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto odwiedzić tutaj przytulne restauracje oraz wstąpić do starej katedry, która zaskakuje wielbicieli architektury.

Bardzo możliwe, że wizytę w Algarve rozpoczniemy właśnie od Faro, ponieważ tutaj znajduje się międzynarodowe lotnisko. Jeśli lądujemy w Faro, nie warto go omijać. Spacer po stolicy regionu to idealne rozpoczęcie jego poznawania.

Nocna zabawa

Miejscem, które jest stworzone dla turystów, jest Lagos. Miasto zachwyca przede wszystkim fantastycznymi plażami, które są tłumnie oblegane przez cały sezon urlopowy. Ponadto znajdują się tutaj bary i kluby, które nie śpią. Jeśli uwielbiamy nocne wypady i chcemy poznawać uroki Portugalii przez całą dobę, Lagos jest znakomitą propozycją.

Urok Algarve

Rejon to piękne krajobrazy, które przyciągają między innymi fanów sportów wodnych. Klify, jasne plaże i tętniące życiem uliczki to raj dla turystów. Będąc tutaj, warto skosztować lokalnych specjałów. Na uwagę zasługują dania rybne oraz wspaniały smak wina. Spokojne i zachwycające miejsca przeplatają się z gwarnymi uliczkami oraz knajpami, gdzie poznamy niepowtarzalny urok prowincji Algarve.

Artykuły, oferty Algarve

No results were found for your request!