Na złotych bułgarskich piaskach – Złote Piaski Bułgaria

Na złotych bułgarskich piaskach

Jak wypoczywać, to w Bułgarii. Tanio i na wysokim poziomie. Za rozsądną cenę można poczuć się, jak w najwyższej jakości kurorcie śródziemnomorskim czy podczas wakacji na Półwyspie Iberyjskim. Gdzie wypoczywać w Bułgarii, aby przyjemnie spędzić czas i wrócić do domu z w pełni naładowanymi akumulatorami? Oczywiście na brzegu Morza Czarnego. Najbardziej popularne są dwa miejsca.

Bułgaria

Bułgaria, źródło: freeimages.com

Na południu wybrzeża jest to Słoneczny Brzeg, natomiast bliżej północy okolice Warny. Niecałe dwadzieścia kilometrów od tego miasta znajduje się kurort Złote Piaski. I jak sama nazwa wskazuje można się tam delektować odpoczynkiem na pięknych bułgarskich plażach. I nie tylko.

Burgas - bułgaria

Burgas, źródło: freeimages.com

Polacy kochają piaski Bułgarii

Przede wszystkim za czystość plaż, a także mnogość tamtejszych atrakcji. Złote Piaski nie mogą pochwalić się tak liczną siecią hoteli jak wspomniany już Słoneczny Brzeg, ale i tak atrakcji tam nie brakuje. Budowa obu kurortów rozpoczęła się w drugiej połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Od tamtego czasu turystyka Bułgarii bardzo się jednak zmieniła. Na korzyść. Kraj i poszczególne regiony położone najbliżej Morza Czarnego stawiają na zapewnienie turystom i gościom jak najwyższych standardów. Bułgaria chce konkurować z najbardziej popularnymi kurortami w Europie. I jak na razie jest na dobrej drodze. Zapewnia wysoką jakość różnorodnych usług, a także możliwość skorzystania z atrakcyjnych cenowo ofert. Złote Piaski są tego najlepszym dowodem. Można tu interesująco spędzać czas z dziećmi, ale także szaleć całą noc na imprezach w klubach. Plaże są czyste. Wylegiwanie się na nich przez cały dzień nie jest obowiązkowe, choć piękna pogoda z pewnością do tego nastraja i zachęca. Mimo wszystko amatorzy bardziej aktywnego spędzania czasu mogą skorzystać z różnych propozycji sportowych. Oczywiście z wodą w roli głównej. Na gości czeka przystań jachtowa, a dzieciaki można zabrać do pobliskiego parku wodnego. Znakiem rozpoznawalnym Bułgarii, w tym także omawianego kurortu, pozostają niezmiennie kasyna. Wpisują się one w bułgarskie wakacje, stanowiąc uzupełnienie oferty turystycznej. W Złotych Piaskach można zwiedzać, spędzać czas aktywnie oraz leniuchować na czystych, piaszczystych plażach. Kurort słynie na całym świecie z zabytków architektury, jak również zaplecza do nocnej zabawy. Pod względem liczby klubów i dyskotek jest to miejsce nieporównywalne. Zwolennicy nocnej zabawy i odpoczywania na świeżym powietrzu za dnia na pewno nie będą narzekać na nudę. Bez względu na długość urlopu, zawsze znajdzie się nowe miejsce do odwiedzenia. Czy to klub, czy restauracja, czy popularna dyskoteka. Morze Czarne bije basen Bałtyku na głowę jeśli chodzi o pogodę. Ceny w Bułgarii i w Polsce są porównywalne, natomiast klimat na urlop jest lepszy. Nic dziwnego, że polskie biura podróży coraz częściej proponują swoim klientom właśnie tę część kontynentu na odpoczynek. Stosunkowo krótka podróż, po której można cieszyć się interesującymi, a przede wszystkimi odmiennymi atrakcjami bez konieczności płacenia majątku.

Bułgaria

Bułgaria, zródło: freeimages.com

Nuda nie grozi nikomu

Podobnie jak w innych nadmorskich bułgarskich kurortach, tak również w Złotych Piaskach stawia się na odmianę i różnorodność. Bez względu na grubość portfela i ulubione formy spędzania czasu znajdzie tu coś dla siebie każdy wczasowicz. Pogoda na pewno skłania większość odwiedzających do wybrania się na plażę. Nie tylko tę zamkniętą, należącą do konkretnego hotelu, ale także do decydowania się na bardziej odległe wycieczki. Piękne krajobrazy w basenie Morza Czarnego to stały element. Można cieszyć nimi oczy, ale także poznawać bogatą historię tutejszych regionów. Bułgaria położona jest w sercu Europu i od wieków, a nawet tysiącleci, stykały się na jej terenie różne kręgi kulturowe. Widać to chociażby w restauracjach, gdzie serwuje się oryginalne potrawy. Da się w nich odczuć smaki typowo greckie, ale również wpływy bałkańskie. Ich próbowanie i porównywanie to jedna z atrakcji, które czekają na odwiedzających wschodnie rejony Bułgarii. Złote Piaski leżą w okolicach dużego bułgarskiego miasta, jakim jest Warna. Stanowi ono symbol wielokulturowości, tak charakterystycznej dla tej części świata. Dowodem, obok wspomnianej już kuchni, pozostaje architektura. Powiedzieć o niej, że jest zróżnicowana byłoby niedopowiedzeniem. Daje ona możliwość zetknięcia się z wpływami tak Greków, jak również starożytnych Rzymian. Mocne piętno na tutejszych budowlach odcisnęli również Turcy.

Północ popularna jest nie tylko wśród rodaków znad Wisły. Również nasi sąsiedzi Niemcy darzą Bułgarię mocnym uczuciem. O tym, że warto odwiedzić ten kraj świadczy chociażby fakt, że masowo jeżdżą tam bogaci Brytyjczycy, którym niewątpliwie bliżej byłoby na Lazurowe Wybrzeże czy na jedną z hiszpańskich wysp, słynących ze swoich kurortów. W ciepłym klimacie Bułgarii wygrzewają się równie chętnie mieszkańcy północnych krańców Europy. Jak widać Złote Piaski cieszą się uznaniem turystów z różnych części starego kontynentu. Można nawet powiedzieć, że jest to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w tej części świata.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: