Mykonos- Cyklady, Mała Wenecja – wspaniałe widoki

Mykonos to jedna z licznych wysp greckich, położonych na morzu Egejskim. Jest częścią Archipelagu Cyklady. Jej powierzchnia wynosi 105,2 km kwadratowych. Turyści cenią sobie ten zakątek grecki przede wszystkim ze względu na jego komfort na wyspie znajduje się szeroko rozwinięta siatka nowoczesnych hoteli i restauracji, ponadto słynie ona z kosmopolitycznego charakteru. Wybierają ją zwłaszcza te osoby, które preferują bierny i rekreacyjny charakter wypoczynku.

Mykonos widok

 

Choć Mykonos zamieszkiwane jest mniej więcej od 5 tysięcy lat, to wyspa słynie raczej z zabytków o charakterze nowożytnym. Najbardziej dla niej charakterystyczne są pochodzące z XVI wieku wiatraki. Każdy, kto trafi do tego greckiego zakątka, nie może nie zauważyć pelikanów, o których mówi się, że są maskotką wyspy ? są tak oswojone jak w Polsce gołębie. Wiele emocji dostarczy również tak zwana Mała Wenecja, czyli dzielnica Mykonos, która częściowo jest położona na wodzie. Inne kluczowe zabytki to latarnia morska o nazwie Armenistis – ma ona aż 19 metrów wysokości ? oraz Paraportiani, czyli podobno najczęściej fotografowany przez turystów grecki kościół. Ciekawostką jest fakt, że powstał on z połączenia aż pięciu mniejszych kościołów, które dawniej funkcjonowały odrębnie, a łączone ze sobą były na przestrzeni kilku wieków. A jeśli ktoś chce na własne oczy zobaczyć starożytną sztukę mykeńską, koniecznie musi zajrzeć do Muzeum Archeologicznego, w którym znajduje się wiele wspaniałych rzeźb, a także okazów ceramiki i biżuterii.

 

Mykonos warto zobaczyć również ze względu na wyjątkową architekturę oraz wspaniałe widoki i ciepłe plaże.

ZObacz oferty: https://www.grecos.pl/mykonos

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: