Mombassa Beach

Mombassa Beach

Mombassa Beach – magiczne miejsce

Kenia to jedno z najchętniej odwiedzanych państw afrykańskich – nie powinno to dziwić: zapewnia nie tylko wspaniałe atrakcje, ale i szeroki wachlarz udogodnień dla turystów. Na szczególną uwagę zasługują tutaj plaże Mombasy, które stają się coraz bardziej dostępne dla Polskich turystów – nie tylko cenowo, ale i logistycznie. Do Mombasy dolecieć można czarterowymi samolotami z Warszawy oraz Katowic.

Co wyróżnia plaże w Mombasie i sprawia, że turyści ciągną tu z całego świata?

Z pewnością wspaniały, krystaliczny piasek, palmy kokosowe oraz dzika przyroda, która pozwala poczuć każdym zmysłem to miejsce. Mombasa to miasto portowe o bardzo długiej historii, zapewniające turystom nie tylko atrakcje takie, jak plażowanie, ale i możliwość odbywania ciekawych wycieczek.

Plaże w Mombasie oferują wiele ciekawych atrakcji – przede wszystkim to możliwość skorzystania z uprawiania sportów wodnych – na plażach nie brak szkółek nurkowania, jak również wypożyczalni sprzętu wodnego. Wiele osób wykorzystuje otwarte morze do wypróbowania takich sportów, jak kitesurfing czy windsurfing. Nurkowanie przy plaży będzie wymagało wyłącznie posiadania płetw oraz maski do nurkowania

W pobliżu plaż znajdują się również liczne restauracje i puby, które serwują morskie ryby oraz owoce morza, jak i bardziej klasyczne potrawy. Z pewnością każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie.

Europejscy turyści z pewnością powinni odbyć rejs na jedną z pobliskich wysepek. W szczególności Kiwayu zasługuje na szczególną uwagę – po dziś dzień tamtejsi rybacy co rano wychodzą na połów ryb, a wieczorami smażą swoje zdobycze na plaży, częstując turystów rybami. Podczas dłuższych rejsów turyści mogą liczyć na poczęstunek wliczony w cenę wycieczki.

Mombasa to również miejsce, gdzie spotkać można wpływy praktycznie wszystkich kultur, które odcisnęły piętno na tym pięknym regionie. W architekturze dostrzec można elementy europejskie, islamskie, a nowoczesność sąsiaduje tutaj z niewielkimi, ubogimi chatkami ze słomy. Poruszanie się po Mombasie to również wspaniała przygoda – wystarczy skorzystać z niewielkich riksz, których kierowcy będą najlepszymi przewodnikami po mieście. Przejażdżka rikszą to nie lada atrakcja – zatłoczone ulice miasta oraz umiejętności kierowców niejednego Europejczyka wprowadzą w stan podwyższonego ciśnienia.

Mombasa to również miejsce odpowiednie dla osób poszukujących duchowego wyciszenia – nie brak tu indyjskich świątyń, w tym również budynków wzniesionych przez dżinistów. W świątyni Jain Temple odnajdą się wszyscy, którzy pragną spokoju i ciszy.

Hotele Mombassa Beach

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

%d bloggers like this: