Krynica-Zdrój – uzdrowisko na jesień

Krynica Zdrój apartamenty

Jesienne deszcze i wahania temperatury to prawdziwe wyzwanie da zdrowia. Na samopoczucie negatywnie wpływają również coraz krótsze dni i brak słońca. Tym bardziej warto więc zadbać o swój nastrój i… dopieścić zmysły w uzdrowisku. Do jednego z najpopularniejszych miejsc tego typu w Polsce należy Krynica-Zdrój.

Uzdrowiskowy charakter miasta związany jest przede wszystkim ze źródłami wód, bogatych w takie minerały jak magnez, żelazo czy wapń. Stosowane są w profilaktyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego, wątroby, dróg żółciowych, dróg moczowych, cukrzycy. Niektóre z miejscowych wód mineralnych polecane są również osobom, które często narażone są na silny stres. W Krynicy-Zdrój można skorzystać także z suchych kąpieli gazowych – jest to jedyne tego typu miejsce w kraju.

Uzdrowiskowe atrakcje w Krynicy-Zdrój

Kuracjusze odwiedzający miasto mają szansę skorzystać z licznych zabiegów leczniczych, takich jak inhalacje, kąpiele czy masaże. Dużą popularnością cieszą się także kuracje pitne, polegające na spożywaniu wybranych wód mineralnych. Możliwość taką udostępniają klimatyczne pijalnie – „Słotwinka”, „Mieczysław”, Pijalnia „Jana” oraz Pijalnia Główna. Godne polecenia są również usługi z pakietu wellness&spa, które pozwalają zadbać nie tylko o zdrowie, ale przede wszystkim o doskonałe samopoczucie i promienny wygląd.

Sportowe szaleństwa

Krynica-Zdrój leży na terenie Beskidu Sądeckiego, jest więc otoczona przez malownicze zalesione górskie stoki. Nic więc dziwnego, że wielu turystów wybiera noclegi w Krynicy w celu zapewnienia sobie dobrej bazy wypadowej w okoliczne góry.

Miasto jest również jednym z najważniejszych w Polsce ośrodków sportów zimowych – jeśli więc poczujesz potrzebę aktywnego spędzania czasu, możesz wprost z pijalni wód wybrać się do wypożyczalni sprzętu narciarskiego a następnie na stok w Krynicy-Słotwinach lub Jaworznie.

Noclegi w Krynicy-Zdrój

Miasto może poszczycić się bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Mieszczą się tu liczne sanatoria, pensjonaty i hotele. Warto skorzystać także z oferty apartamentów, które zapewniają wygodę i kameralną atmosferę. Są wyposażone w aneks kuchenny, łazienkę i taras. Wiele z nich położonych jest w samym centrum uzdrowiska, w bezpośrednim sąsiedztwie takich atrakcji, jak pijalnia wód, lodowa hala, w której można jeździć na łyżwach czy Muzeum Nikifora.

Tanie noclegi w Krynicy Zdrój znajdziesz w ofercie Sun&Snow.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: