Kraina świętych żab, czyli Świeradów-Zdrój i wszystkie jego atrakcje

Masz ochotę na wycieczkę wyjątkowym szlakiem turystycznym tuż przy granicy polsko-czeskiej?

Piękne widoki, górski klimat i lecznicze właściwości wód mineralnych kuszą, by wybrać się do uzdrowiska? Świeradów-Zdrój to destynacja dla Ciebie. Wybierz się do malowniczej miejscowości na Dolnym Śląsku i odpoczywaj w wyjątkowo sprzyjającym klimacie miasta nazywanego krainą świętych żab.

Świeradów Zdrój

Świeradów-Zdrój to miejscowość położona na terenie Dolnego Śląska w pobliżu Lubania, niedaleko granicy z Czechami. W przeciwieństwie do innych uzdrowisk nie leży ono w niedalekiej odległości od żadnego dużego miasta. Jeśli więc chcesz naprawdę wypocząć, podleczyć zdrowie i odpocząć od miejskiego zgiełku, Świeradów-Zdrój będzie idealnym kierunkiem turystycznym.

Perła uzdrowisk dolnośląskich – wybierz się po zdrowie

 

Świeradów-Zdrój słynie z leczniczych surowców naturalnych. Turyści z całej Polski wybierają się do uzdrowiska po to, by skosztować źródlanej wody z tych okolic.

Źródła mineralne – znane już od XVI wieku – są bogate w naturalny dwutlenek węgla szczawy, wpływający korzystnie na układ krążenia, system nerwowy i cały organizm. Odwiedziny w uzdrowisku są zalecane przez specjalistów nie tylko chorym, ale także osobom, chcącym profilaktycznie zadbać o zdrowie.

Świeradów-Zdrój – szlaki turystyczne

 

Poza zdrowotnymi aspektami miejscowość warto odwiedzić także ze względu na liczne atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć w Świeradowie-Zdroju?

Świeradów-Zdrój leży w pobliżu gór Izerskich, które stanowią część Sudetów Zachodnich. Daje to możliwość wybrania się na piesze wycieczki pośród unikalnych górskich krajobrazów. Możesz udać się na jeden ze szlaków turystycznych:

  • szlak Śladem Izerskich Tajemnic

  • szlak na Stóg Izerski

  • szlak na Sępią Górę

  • szlak Izmerski – Smrek.

Warto pamiętać, że do Świeradowa-Zdroju można dojechać autem lub komunikacją podmiejską z Jeleniej Góry, Bolesławca, Gryfowa Śląskiego czy Lubania.

Świeradów-Zdrój – największe atrakcje

 

Do miejscowości uzdrowiskowej na Dolnym Śląsku znajduje się wiele atrakcji wartych zobaczenia. Możesz przejechać się koleją gondolową, odwiedzić Czarci Młyn, czyli skansen wchodzący w skład Muzeum Chleba, czy też kościół pod wezwaniem św. Józefa, w którym znajdują się zabytkowe organy.

Warto zwiedzić również Dom Zdrojowy. Budynek powstały pod koniec XIX wieku zaprasza do skosztowania źródlanej wody zawierającej zdrowotne składniki takie jak żelazo czy radon. Podczas pobytu w Świeradowie-Zdroju sprawdź także Sztuczną Grotę, która kiedyś służyła jako pijalnia wody mineralnej.

Nocleg w Świeradowie-Zdroju

 

Chcesz odwiedzić malownicza miejscowość uzdrowiskową w otoczeniu piękna Sudetów? Wybierz się do Świeradowa-Zdroju, zwiedzaj i odpoczywaj dla zdrowia. Jeśli szukasz dogodnego noclegu, sprawdź ofertę Sun&Snow. Zarezerwuj wygodny apartament Izery w cichej okolicy z pięknym widokiem na górski krajobraz.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: