Lanzarote

Lanzarote

Wyspa pełna szczęścia

Lanzarote nazywane jest wyspą szczęścia i trzeba przyznać, że nie jest to określenie na wyrost. Faktycznie, można się tam poczuć jak w najpiękniejszej opowieści, w której wyszystko jest nasycone różnorodnymi barwami, a kolejne szczegóły dają możliwość poczucia w sobie chęci do odkrywania świata.

lanzarote żrodło: freeimages.com[/caption]

Położone na archipelagu Wysp Kanaryjskich należy do najbardziej egzotycznych i ciekawych pod kątem przyrody miejsc. Cały krajobraz jest tak różnorodny i zachwycający, że nie sposób znaleźć innego miejsca na ziemi równie malowniczego. Wyspa to przede wszystkim niebotyczne pejzaże namalowane przez różnorodne stożki wulkanów. Otaczająca je roślinność jest niezwykle barwna i niespotykana. Plaże to przede wszystkim komfort wypoczynku na białym, drobnym piasku korelującym z błękitną głębią przejrzystej wody. Do krajobrazu należą także rozliczne, małe wysepki i ciekawe klify oraz urwiska. Linia brzegowa to nierównomierny kształt, często niezmącony ręką człowieka. W tak idealny krajobraz perfekcyjnie została wkomponowana architektura, wyróżniająca się niską zabudową i jednolitą kolorystyką. Rządnym aktywnego odpoczynku z rysem historii poleca się rozliczne zabytkowe miejsca, takie jak : zamki, kościoły, muzea oraz tropikalny park.

lanzarote źrodło: freeimages.com

Koniecznie trzeba zajrzeć do jaskini Jameos del Agua, w której ukryte jest jezioro zamieszkałe przez malutkie, białe kraby. Podczas wycieczki po Parku Narodowym Timanfaya nie można pominąć słynnej góry ognia, oraz koniecznie należy wybrać się na najsłynniejszy punkt widokowy Mirador del Rio, który wydaje się być położonym pomiędzy niebem a ziemią – wrażenia są po prostu nie do opisania. Różnorodność otaczających widoków, z jednej strony przenikliwa cisza, z drugiej odgłosy żyjącej wyspy sprawiają, że wszystko wprawia w niezwykle relaksacyjny nastrój. Faktycznie, Lanzarote, to szalenie specyficzna wyspa posiadająca takie atuty, jakich nie można znaleźć na żadnej innej należącej do archipelagu. Zwieńczeniem egzotyki może być zwiedzanie wspomnianego parku na wielbłądzie.

Artykuły, oferty Lanzarote

No results were found for your request!