Gran Canaria

Gran Canaria

Wulkany, winnice i kawa

Ciekawe położenie Gran Canaria sprawia, że wyspa na archipelagu Wysp Kanaryjskich jest uznawana za jedną z atrakcyjniejszych miejsc na świecie. Faktycznie, każdego roku odwiedzają ją tysiące zadowolonych i zakochanych w tym miejscu turystów. To miejsce, o którym nie można zapomnieć, i chce się koniecznie tam wrócić. Pełna uroku, w sąsiedztwie Afryki i wulkanów, opływająca blaskiem oceanu Atlantyckiego jest perłową muszlą na środku lazurowej głębi.

grancanaria Gran Canaria, źródło: hiszpania.waw.pl

Na wyspę może polecieć każdy, bez względu na oczekiwania i sposób spędzania wolnego czasu. Jest ona bowiem tak bogata w atrakcje, że jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wysublimowane gusta. To szalenie ciekawe miejsce, w którym warto zagłębić się bardziej, aniżeli wyłącznie w plaże, które faktycznie są różnorodne i niebywale atrakcyjne. Tropiciele historii powinni pójść szlakiem Krzysztofa Kolumba i prześledzić jego mapy, ścieżkę oraz statek w muzeum w Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa z całą pewnością jest prawdziwą fuzją kolorów, smaków i zapachów. W Agaete można zwiedzić plantację kawy, zobaczyć nie tylko jak się ją uprawia, ale także poczuć zapach tej zebranej i przetwarzanej.  Do listy degustacyjnej koniecznie powinno się dołączyć specjały z hiszpańskiej fiesty oraz wina z lokalnych winnic. Nic nie smakuje tak pysznie jak hiszpański spokój la manana przy którym można zapomnieć o całym pozostawionym świecie.

grancanaria2 Gran Canaria, źródło: hiszpania.waw.pl

Kto ma ochotę na prawdziwą adrenalinę powinien skorzystać z pełnego wachlarza lokalnych możliwości. Praktycznie rzecz ujmując znajdziemy tak skok na spadochronie wprost na wydmy, liczne sporty wodne lub sporty wyczynowe. Osoby, dbające o kondycję fizyczną powinny udać się do Cruz de Tejeda, gdzie znajdują się najlepsze trasy rowerowe, a także wspaniałe miejsca widokowe. Całkowitym zaskoczeniem i atrakcją jest możliwość zagrania w golfa w kraterze wygasłego wulkanu w Caldera de Bandama. Kto szuka zapewnienia, że pogoda będzie dopieszczała swoim ciepłem może być pewien, że na wyspie jego życzenia spełnią się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

grancanaria3 Gran Canaria, źródło: hiszpania.waw.pl

Artykuły, oferty Gran Canaria

No results were found for your request!