Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie stanowią archipelag złożony trzynastu górzystych wysp. Jest on położony na północny zachód od afrykańskich wybrzeży na Oceanie Atlantyckim. Nazwa Kanarów pochodzi od łacińskiego określenia psa, czyli „canis”, ponieważ dawniej żyły tu duże stada dzikich psów. Od miana archipelagu wywodzi się termin „kanarek”, nie zaś odwrotnie. Wyspy są podzielone na dwie hiszpańskie prowincje, tzn.: Santa Cruz de Tenerife oraz Las Palmas de Gran Canaria. Całość archipelagu zajmuje powierzchnię niemal siedmiu i pół tysiąca kilometrów kwadratowych. Siedem wysp nosi nazwę głównych i są to: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera oraz El Sierro. Mniejsze wyspy są zamieszkane jedynie tymczasowo, albo w ogóle. Należą do nich: Graciosa, Alegranza, Lobos, Montana Clara, Roque del Este oraz Roque del Oeste.

wyspy-kanaryjskie źródło: freeimages.com

Klimat na Wyspach Kanaryjskich jest oceaniczno-subtropikalny. Panują tam umiarkowane temperatury, a opady występują bardzo rzadko i dość nieregularnie. Ich natężenie różni się zależności od wyspy i jej położenia.

Wyspy Kanaryjskie przyciągają różnorodnością. Każda z nich jest inna, ale równie zachwycająca, oferująca niezwykłe widoki. W czasie pobytu na wyspach warto wybrać się na wyprawę po tych mniejszych, niezamieszkanych, gdzie można trafić na miejsca nietknięte ludzką stopą. Każdemu turyście Kanary kojarzą się przede wszystkim z ciągnącymi się kilometrami, piaszczystymi plażami, ale Wyspy to również niepowtarzalny klimat, staroświeckie miasteczka, w których można spróbować pysznych regionalnych potraw, w szczególności tradycyjnie przyrządzanych ryb, pieczonych ziemniaków papas arrugadas i wybornych słodyczy, a także długie trasy rowerowe oraz trekkingowe. Miłośnicy sportów wodnych mogą wybrać się na Forteventurę, gdzie znajdą wymarzone warunki do trenowania windsurfingu, a także mogą odwiedzić miejsce, w którym odbywają się światowe mistrzostwa w tym sporcie, czyli plażę Sotavento.

grancanaria2 źródło: hiszpania.waw.pl

Wyspy Kanaryjskie należą do miejsc bardzo przyjaznych. Można się tam spokojnie wybrać z całą rodziną, ponieważ nawet najmłodsi znajdą tu wiele ciekawych atrakcji, np.: w licznych parkach wodnych lub ogrodach zoologicznych. Ponadto panująca tu aura wiecznej wiosny jest bardzo przyjemna, a skały wulkaniczne, z których powstały wyspy sprawiają niekiedy wrażenie księżycowego krajobrazu.

wyspykanaryjskie źrodło: hiszpania.waw.pl

Wyspy Kanaryjskie


Artykuły, oferty Wyspy Kanaryjskie

No results were found for your request!