Ibiza

Wyspa, która czaruje słońcem

Ibiza to wyspa należąca do archipelagu Balearów. Z powierzchnią 571 km2 plasuje się na trzecim miejscu co do wielkości. Jej wspaniałe położenie i walory docenili już starożytni. Najpierw przypłynęli tu Fenicjanie, a później chętnie przebywali Rzymianie. W XX wieku odkryli ją dla siebie i dla turystyki hipisi. Do dziś zwana jest nieraz Wyspą Pokoju i Miłości. Dziś stała się mekką wśród fanów muzyki elektronicznej. Bardzo chętnie jednak odwiedzają ją zwykli turyści, których też Ibiza potrafi zaczarować.

            Z lotu ptaka Ibiza wygląda jak zielony klejnot naszyty na błękitny jedwab. Urozmaicona linia brzegowa proponuje turystom liczne urokliwe zatoczki i piękne, piaszczyste plaże. Do tego należy dodać niewysokie góry i wszechobecną bajkową zieleń i już można się przestać dziwić, że tyle osób wybiera się tu spędzić wolny czas. A jeszcze niewielkie, śliczne miasteczka z białymi domami, które mają ten charakterystyczny śródziemnomorski spokój, który można kontemplować w licznych restauracjach i tawernach.

Do najczęściej odwiedzanych miast należą stolica Ibiza oraz San Antonio. Miłośnicy architektury z zachwytem będą oglądać wspaniałe kościoły z gotycką katedrą na czele. Koniecznie trzeba też odwiedzić tzw. Górne Miasto. Są to dobrze zachowane fortyfikacje, których zadaniem była obrona miasta przed najazdami piratów.

            San Antonio to raj dla miłośników dobrej i głośnej zabawy. Klubów i przeróżnych dyskotek nie można zliczyć. Każda ma inny charakter, dlatego odwiedzają je nie tylko młodzi ludzie. Tu bawią się wszyscy bez względu na wiek. Co trzeba w tym mieście zaliczyć, oprócz oczywiście imprez? Miasto szczyci się pięknym pomnikiem ze statkiem Kolumba oraz tańczącymi i grającymi fontannami. W otoczeniu wspaniałej zieleni dają one niecodzienny spektakl.

            Ktoś, kto nie przepada za tłumami i głośną muzyką powinien odwiedzić którąś z niewielkich miejscowości, gdzie w spokoju i harmonii z przyrodą toczy się leniwie życie. Oglądanie tu bajkowych zachodów słońca przy kieliszku wyśmienitego wina sprawia, że niektórzy wracają tu, aby ponownie przeżywać takie właśnie chwile.

Artykuły, oferty Ibiza

No results were found for your request!