Costa Brava

Dzikie Wybrzeże pełne romantyzmu

Pierwszy raz do Hiszpanii? To koniecznie do Costa Brava. Niech nikogo nie przeraża fakt, że jest to najczęściej odwiedzany region tego pięknego kraju. Turystów jest dużo, ale i tak dla każdego znajdzie się tam miejsce. Samo Costa Brava jest częścią Katalonii i rozciąga się nad Morzem Śródziemnym od granicy francuskiej aż za Barcelonę. Nazwa oznacza „dzikie wybrzeże” i jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii. Choć bardzo mocno rozbudował się tu przemysł hotelarski i turystyczny, to jednak dalej na 200 km wybrzeża można znaleźć przepiękne dzikie zakątki, a przede wszystkim wspaniałe plaże. Malownicze, wysokie klify, romantyczne zatoczki, czyste plaże i idealnie przejrzysta woda sprawia, że są tu warunki do prawdziwie luksusowego wypoczynku, bowiem o turystę dba się tu wyjątkowo.

            Oprócz plaż turysta ma też tu sporo do zwiedzania. Koniecznie należy odwiedzić Gironę, która jest stolicą Costa Brava. To wiekowe miasto obfituje w ciekawą architekturę, od średniowiecza począwszy. Na stromych i skalistych wybrzeżach wytyczono atrakcyjne, ale też trudne piesze szlaki turystyczne, zwane szlakami patrolowymi.

Dla miłośników średniowiecza gratką będzie wizyta w Tossa de Mar. Wspaniale zachowane zostały umocnienia tej dawnej warowni, a amatorzy fotografowania powinni koniecznie uwiecznić tamtejsze Stare Miasto.

Dla zachowania dzikiej, niepowtarzalnej przyrody Costa Brava utworzono aż pięć rezerwatów. Jednym z najciekawszych jest La Garrotxa, w którym zobaczyć można wyraźne ślady dawnego wulkanizmu. Znajduje się tu ponad czterdzieści wulkanicznych stożków. Napotkać można też ślady lawowych jęzorów. Największe wrażenie na wszystkich robi jednak Castellfollit de la Roca – miasto zbudowane na wysokiej, bazaltowej skale. Wzmianki o tym miejscu pochodzą już z XI wieku.

Costa Brava ma też coś jeszcze do zaoferowania, oprócz cudownych plaż, niezwykłej przyrody i wspaniałych zabytków. Kto raz spróbował tamtejszej, wyjątkowo smacznej kuchni, nie zapomni jej nigdy. Niezwykłe połączenia smaków, bogactwo składników, w tym obfitość świeżych ryb i owoców morza oraz wspaniałe warzywa i owoce – wszystko to daje niesamowite bogactwo potraw. Niektórzy kuchnię tego regionu uważają za jedną z najlepszych na świecie.

Artykuły, oferty Costa Brava

No results were found for your request!