Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Hiszpania

Hiszpania – miejsce na wakacje idealne

Na Półwyspie Iberyjskim położona jest Hiszpania – jedno z państw, które zaoferować może warunki idealne nie tylko dla letniego, ale również zimowego urlopu.

Kraj bardzo zróżnicowany

Zanim podejmiemy decyzję, w które miejsce Hiszpanii jechać, powinniśmy wiedzieć, że jest to kraj niezwykle zróżnicowany. Na północy kraju znajdziemy wzgórza, które wyjątkowo mocno przypominają te położone w Irlandii. Część południowa przywodzi z kolei na myśl tereny północnej Afryki oraz Maroko. Niezależnie jednak od regionu zawsze znajdziemy tutaj coś interesującego.

hiszpania2 źródło: freeimages.com

Kuchnia

Będąc w Hiszpanii, koniecznie trzeba spróbować lokalnych specjałów. Kuchnia tego kraju oparta jest na przepisach z dawnych lat i różni się w zależności od regionu. Niezależnie jednak od miejsca, w którym przyjdzie spędzać nam urlop natkniemy się na słynne tapas – przekąski, które w hiszpańskich jadłospisach znaleźć można było już w XIX wieku.

Najważniejsze miasta

Stolicą Hiszpanii jest Madryt, który jednocześnie jest miastem przyciągającym ogromne rzesze turystów z całego świata. Miasto zachwyca swoją różnorodnością: znaleźć można tutaj nowoczesne arterie, które położone są nieopodal wąziutkich uliczek, na których ulokowanych jest tysiące klimatycznych knajpek.

Barcelona powszechnie uważana jest za najbardziej magiczne miasto Hiszpanii. Jej symbolem jest kościół Sagrada Familia, którego budowa rozpoczęła się w roku 1882. Autorem projektu jest słynny Gaudi, który na prace nad obiektem poświęcił ostatni okres swojego życia. Budowa nie została ukończona do dnia dzisiejszego, co sprawia, że świątynia bardzo często określana jest mianem kościoła w budowie.

hiszpania źródło: freeimages.com

Costa Brava

Popularnym wśród turystów kierunkiem turystycznym jest Costa Brava, czyli dzikie wybrzeże. Znajdziemy je na północnym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Cechą charakterystyczną tego regionu są skaliste klify, liczne półwyspy oraz rozległe plaże, które stały się miejscem wielu ośrodków turystycznych.

Góry

Hiszpania to również góry. Miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni udać się w Góry Kantabryjskie. Godne uwagi jest zwłaszcza ich najwyższe pasmo – Picos de Europa. W roku 1995 zdecydowano o włączeniu tego obszaru do Parque Nacional Picos de Europa.

Sensimar Aquait Resort & Spa

Sensimar Aquait Reort & SPA

Hotel Es Bolero – Majorka – Hiszpania już od 2230 zł – Wrocław

Hotel Comodoro – Majorka – Hiszpania już od 3320 zł – Wrocław

Hotel Sunna Park – Majorka – Hiszpania już od 2120 zł – Wrocław

Oferta Hotel Atlantic Park od 1700 zł – 10.06.2018 wyżywienie – Śniadania i obiadokolacje

Hiszpania – Hotel Mariant od 1490 zł wylot Katowice

Madryt – stolica Hiszpanii – atrakcje turystycze

Madryt

Teneryfa – najczęściej odwiedzana wyspa

Teneryfa panorama - Teide

Lanzarote – wyspa ognia

Lanzarote skały

Gran Canaria

Hotel RIU Playa Park – Majorka – cena od: 2942 zł All Inclusive !

Hotel RIU Playa Park

Wyspy Kanaryjskie – archipelag marzeń