Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Peloponez

Grecja – Półwysep Peloponez

Jednym z bardziej atrakcyjnych turystycznie (bogactwo antycznych zabytków) regionów Grecji jest Półwysep Peloponez. Jego powierzchnia zajmuje 21 400 km², od stałego lądu oddziela go Przesmyk Koryncki, a łączy zbudowany w roku 1863 Kanał Koryncki. Jego przeważająca część pokryta jest terenami wyżynnymi i górami. Najwyższym wzniesieniem jest położony w paśmie Tajget Ajos Ilias o wysokości 2407 m n. p. m.

O Kanale i Przesmyku Korynckim

Budowa Kanału Korynckiego trwała 12 lat, została rozpoczęta w roku 1881, ukończona w 1893. Długość budowli wynosi ponad 6 km, szerokość ponad 24 m. Jednym z ważniejszych miast położonych na obszarze Przesmyku Korynckiego jest Korynt. W czasach starożytnych był to jeden z ważniejszych ośrodków Grecji słynącym głównie z wyrobów z brązu, ceramiki oraz z tkactwa. W VII wieku przed naszą erą mieszkańcy byli oddanymi czcicielami bogini Afrodyty, miasto zapisało się więc w dziejach jako ośrodek licznych uciech cielesnych. Jednym z ważniejszych zabytków jest świątynia boga Apolla, warto odwiedzić także miejscowe Muzeum Archeologiczne.

Turystyka na Półwyspie Peloponez

Dzięki występowaniu na półwyspie źródeł wód mineralnych zaistniały warunki sprzyjające rozwojowi turystyki uzdrowiskowej. Do najbardziej znanych miejscowości o charakterze uzdrowiskowym należą Lontra Kilinia i Lutraki. Jednak najwięcej turystów przyciągają na Peloponez licznie zachowane zabytki z czasów kultury helleńskiej. Miejscowością przyciągającą każdego roku rzesze zwiedzających są Mykeny. Do naszych czasów dotrwały tam liczne budowle wzniesione z potężnych głazów tak wielkich, że starożytni mieszkańcy uważali, że zostały wzniesione przez cyklopów. Największą atrakcją jest Grób Agamemnona – wnętrze grobowca zostało zbudowane na planie koła o średnicy przekraczającej 14 m. Niewiele pozostało śladów, które mogą świadczyć o przeszłości potężnej Sparty. Z dawnych czasów ostały się w niej jedynie ruiny świątyni bogini Ateny. Jest to jednak chętnie odwiedzany przez turystów kurort na półwyspie. Korzystając z pobytu w nim, warto wybrać się do położonej w sąsiedztwie wsi Mistra ze wspaniałymi zabytki z okresu bizantyjskiego. Na uwagę zasługuje między innymi pochodzące z wieku XIII mury obronne, ruiny pałacu datowane na wiek XV oraz pozostałości XIII-wiecznej twierdzy. Bardzo oryginalnym miejscem na Peloponezie jest Monemwasia, znana także jako grecki Gibraltar. Miejsce to usytuowane jest na południowym cyplu półwyspu. Jest to imponujących rozmiarów skała, która wznosi się nad morskimi wodami.

Poloponez

Hotel The Westin Resort Costa Navarino – Peloponez – Grecja już od 4430 zł – Katowice

Grecja – Hotel Pavlina Beach od 2050 zł wylot Poznań

Hotel Messina Mare Resort – Peloponez – Grecja już od 1550 zł – Katowice

Grecja – Hotel Niforeika Beach od 1750 zł wylot Katowice

Wakacje Hotel Paradise Resort, Grecja – Katowice cena od 1520 zł

Grecja – Hotel The Romanos Costa Navarino od 4970 zł wylot Katowice

Hotel the romanos

Hotel Paradise Resort – Poloponez 1500 zł/os All inclusive 31-05-2018

Hotel Paradise Resort Peloponez

Hotel Paradise Resort – Poloponez 1500 zł/os All inclusive 31-05-2018

Hotel Paradise Resort Peloponez

Hotel Niforeika Beach – Peloponez – Grecja już od 1480 zł za os – All inclusive z KTW

Niforeika Beach

Grecotel Olympia Riviera Thalasso Famous Class – Peloponez

Grecotel Olympia Riviera Thalasso Famous Class

Brati Beach – Grecja – Peloponez od 1809 zł za osobę !

Hotel Brati Beach

Grecotel Ilia Palms – Grecja – Poeloponez od 3113 zł

Grecotel Ilia Palms