Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Korfu

Korfu – rajska wyspa

Korfu to jedna z najbardziej znanych wysp Grecji, jak każda grecka wyspa, charakteryzuje się ona niepowtarzalnym klimatem i charakterem. Dla Korfu charakterystyczny jest górzysty krajobraz. Wyspa też uchodzi za najbardziej zieloną, słynie z wyjątkowo bujnej roślinności. To miejsce, które kusi licznymi atrakcjami. Nie sposób się tam nudzić, gdyż krajobraz jest bardzo urozmaicony. Można tutaj znaleźć i piękne, piaszczyste plaże, i urwiste klify. Bogactwo kolorów, wspaniała roślinność, zabytki i doskonale przygotowana infrastruktura turystyczna to kolejne zalety. Stare miasto w stolicy wyspy to z kolei cudowna atrakcja dla miłośników zwiedzania, pozowania kultury i historii regionu. W dodatku piękna pogoda przez większość sezonu to gwarancja udanej zabawy i wypoczynku na bajecznych plażach. Wyspa Korfu oferuje więc szereg atrakcji zarówno zwolennikom słodkiego leniuchowania na plaży, jak i aktywnego wypoczynku, zwiedzania, jak również – uprawiania sportów, choćby sportów wodnych.

Godna uwagi jest także stolica wyspy. W mieście znajduje się port lotniczy, stąd też wypływają statki. Miasto pozostawało przez pewien czas pod rządami Francuzów i Brytyjczyków, te wspływy są widoczne w architekturze i układzie, podobnie zresztą jak wpływy włoskie – ciasno zabudowane uliczki, kamienice w stylu włoskim. To wszystko pełne jest swoistego i niepowtarzalnego uroku. Warto zobaczyć w porze późnowieczornej podświetlone twierdze, które niegdyś miały za zadanie chronić Korfu przed najazdem obcych. Obecnie jest to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Koniecznie trzeba zobaczyć stare miasto, z licznymi fortecami, pomnikami, kościołami i innymi zabytkowymi budowlami. Wszystko jest pięknie utrzymane, dlatego cieszy oko. Zabytkowe twierdze są punktem obowiązkowym, można z nich podziwiać panoramę miasta oraz okolic, a jest ona zdecydowanie warta uwagi, ze względu na znakomitą architekturę, wspaniałą, bujną przyrodę oraz charakterystyczne elementy przyrody – plaże, klify itd. Korfu swą bogatą historię i kulturę, której pozostałości można do dziś podziwiać, zawdzięcza temu, że w przeszłości była ona miejscem najazdów i podbojów różnych ludów. Każdy z nich pozostawił na niej ślady swojej obecności.

Osoby, które zdecydują się na zwiedzanie wyspy, koniecznie muszą też zobaczyć samą stolicę. W niej punktem obowiązkowym jest Esplanada, czyli największy plac w mieście, także powinien być miejscem, na które każdy turysta zwróci uwagę. Ma on wiele do zaoferowania. Stanowi swoiste centrum rozrywkowe, tutaj życie towarzyskie i społeczne kwitnie właściwie nieustannie.

Wakacje Hotel Mayor Capo di Corfu, Grecja – Warszawa cena od 2460 zł

Hotel Mayor Mon Repos Palace – Korfu – Grecja już od 2950 zł – Katowice

Oferta Hotel Acharavi Beach od 2780 zł – 22.09.2018 wyżywienie – Śniadania i obiadokolacje

Oferta Hotel Mayor Pelekas Monastery od 2790 zł – 16.06.2018 wyżywienie – Śniadania i obiadokolacje

Hotel Summertime Village – Korfu – Grecja już od 1210 zł – Poznań

Grecja – Hotel Saint George Palace od 1410 zł wylot Poznań

Wakacje Hotel Memento Kassiopi Resort, Grecja – Gdańsk cena od 1230 zł

Hotel Iliada Beach – Korfu – Grecja już od 1470 zł – Poznań

Wakacje Hotel Gelina Village, Grecja – Gdańsk cena od 1480 zł

Oferta Hotel Blue Princess Beach od 1420 zł. – 05.05.2018 wyżywienie – All Inclusive

Hotel Blue Sea – Korfu – Grecja już od 1150 zł – Poznań

Grecja – Hotel Rodostamo od 2300 zł wylot Poznań