Hurghada

Hurghada

Hurghada – klimatyczne wakacje

Planując urlop w Egipcie, warto zwrócić uwagę na Hurghadę. To miasto to jeden z największych i najbardziej atrakcyjnych ośrodków turystycznych Egiptu. Sławę zyskało dzięki znakomitemu położeniu nad kryształowo czystą, wyjątkowo błękitną i obfitującą w mieniące się tysiącem kolorów rafy wodą.

Hurghada położona jest nad Morzem Czerwonym we wschodniej części Egiptu. Nazwa miasta wywodzi się od rosnących na tych terenach przed wiekami czerwonych jagód, które Beduini zwykli nazywać ghardaq. Niegdyś Hurghada była spokojną, nikomu nieznaną osadą o charakterze rybackim. Obecnie niczym nie przypomina takiego miejsca, liczy ponad 70 tys. mieszkańców. Posiada bogatą bazę hotelową z ponad 200 hotelami, a nadal przybywa nowych. To właśnie w tym mieście powstał słynny hotel Alf Leila Wa Leila, który został wybudowany tak, aby przypominał pałac z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Cieszy się on popularnością turystów. Cena za nocleg dla jednej osoby w wersji all inclusive wynosi około 20 dolarów.

Raj dla miłośników wody

Na Morzu Czerwonym występuje wiele przepięknych kolorowych raf. Amatorzy podwodnych wrażeń mogą tu korzystać z podwodnych ogrodów. Jednak malownicze plaże, które leżą między słynną Deltą Nilu a południowymi rejonami Egiptu oraz sprzyjające warunki klimatyczne przyciągają miłośników wielu innych wodnych atrakcji i sportów. Do Hurghady licznie przybywają zwolennicy nurkowania, snorkelingu, windsurfingu czy surfingu.

Atrakcje dla szukających wrażeń

W Hurghadzie funkcjonuje kilkanaście biur turystycznych, które oferują wycieczki fakultatywne w różnorodnej ofercie, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Do wyboru jest między innymi wyjazd do Kairu lub Luxoru, wycieczki w rejony pustynne, a także safari na wielbłądach lub quadach czy wypady do parku wodnego Sindbad.

Wprawdzie osoby interesujące się historią nie znajdą w Hurghadzie zbyt wielu atrakcji zabytkowych, ale mogą zachwycać się wyjątkowymi tworami architektury tego kraju, np. ogromnymi kompleksami hotelowymi z robiącymi wrażenie złotymi wykończeniami, dywanami i kryształami. Interesujące są też charakterystyczne dla budownictwa wschodniego tzw. wykusze, czyli występy na ścianie domu wybudowanego przy ruchliwej ulicy.

Hurghada zapewnia także wiele rozrywek. W turystycznym centrum Hurghady, Sakkali, mieści się wesołe miasteczko oraz orientalne kafejki i puby z arabską i europejską muzyką. W licznych restauracjach można skosztować owoców morza. Miłośnicy imprez także będą zadowoleni, bowiem miasto posiada bogate życie nocne, przepełnione wieczornymi rozrywkami takimi, jak nowoczesne dyskoteki, które znajdują się w centrum miasta.

Artykuły, oferty Hurghada

Hotel 1001 Nights Egipt Hurghada

Nazwa: Hotel 1001 Nights Kraj: Egipt Region: Hurghada Cena od: 1992 zł Kategoria hotelu: Hotel 1001 Nights Hotel 1001 Nights wybudowany został w orientalnym stylu „Baśni 1001 Nocy”. Touroperator: TUI Biuro podróży Opis hotelu: Hotel 1001 Nights