Dlaczego warto odwiedzić Warszawę jesienią?

Dla wielu osób sezon urlopowo-wyjazdowy nie kończy się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego lub akademickiego. Początek jesieni od lat zachwyca bowiem słoneczną pogodą, która zachęca do podróży. Doskonałym pomysłem na jesienną wycieczkę okazuje się Warszawa, która w październiku i listopadzie odsłania swoje bardziej kameralne oblicze. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić stolicę właśnie jesienią!

Warszawa jesień

Łatwiej znajdziesz nocleg w atrakcyjnej lokalizacji

W okresie wakacyjnym większość apartamentów, hoteli i hosteli pęka w szwach. Pokoje rezerwowane są z bardzo dużym wyprzedzeniem, nie ma więc praktycznie możliwości znalezienia miejsca na chwilę przed spontanicznym wyjazdem. Tymczasem jesienią turystów jest coraz mniej, łatwiej więc o wolny pokój lub apartament na Starym Mieście czy też w pobliżu Łazienek Królewskich. Szukając noclegu w Warszawie, warto rozważyć także spokojniejsze, nieco oddalone od centrum, jednak dobrze skomunikowane lokalizacje, np. na osiedlu Szczęśliwice.

Zwiedzisz Warszawę w spokoju

Mniejsza liczba turystów oznacza też przyjemniejsze zwiedzanie wielu atrakcji. O wiele spokojniej spaceruje się przecież po Starym Mieście lub Wilanowie czy też eksperymentuje w Centrum Nauki Kopernik, gdy wokół nie ma wakacyjnych tłumów. Można wtedy we własnym tempie delektować się urokami stolicy, a po spacerze odpocząć w ciszy w jednej z wielu warszawskich kawiarni.

Zachwycisz się feerią barw w warszawskich parkach

Warszawa jest jedną z najbardziej zielonych stolic Europy – znajduje się tu kilkadziesiąt rozległych parków. Jedne z najpiękniejszych to bez wątpienia Ogród Saski, Łazienki Królewskie czy Pola Mokotowskie. Jesienią, dzięki kolorowym liściom, nabierają jeszcze bardziej niepowtarzalnego charakteru i gwarantują niezapomniane widoki. Możesz przemierzać je piechotą lub na rowerze – sieć Veturillo (wypożyczalnia rowerów) działa w Warszawie do listopada.

Obejrzysz filmy najwyższej klasy

Jesień w Warszawie to czas festiwali filmowych. W drugim tygodniu października rusza Warszawski Festiwal Filmowy, od 3 do 13 listopada odbywa się Sputnik (kino rosyjskie), a od 16 do 23 listopada – Festiwal Pięciu Smaków (kino azjatyckie). Każdy miłośnik ambitnych filmów znajdzie więc coś dla siebie.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: