Dlaczego warto odwiedzić Warszawę jesienią?

Dla wielu osób sezon urlopowo-wyjazdowy nie kończy się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego lub akademickiego. Początek jesieni od lat zachwyca bowiem słoneczną pogodą, która zachęca do podróży. Doskonałym pomysłem na jesienną wycieczkę okazuje się Warszawa, która w październiku i listopadzie odsłania swoje bardziej kameralne oblicze. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić stolicę właśnie jesienią!

Warszawa jesień

Łatwiej znajdziesz nocleg w atrakcyjnej lokalizacji

W okresie wakacyjnym większość apartamentów, hoteli i hosteli pęka w szwach. Pokoje rezerwowane są z bardzo dużym wyprzedzeniem, nie ma więc praktycznie możliwości znalezienia miejsca na chwilę przed spontanicznym wyjazdem. Tymczasem jesienią turystów jest coraz mniej, łatwiej więc o wolny pokój lub apartament na Starym Mieście czy też w pobliżu Łazienek Królewskich. Szukając noclegu w Warszawie, warto rozważyć także spokojniejsze, nieco oddalone od centrum, jednak dobrze skomunikowane lokalizacje, np. na osiedlu Szczęśliwice.

Zwiedzisz Warszawę w spokoju

Mniejsza liczba turystów oznacza też przyjemniejsze zwiedzanie wielu atrakcji. O wiele spokojniej spaceruje się przecież po Starym Mieście lub Wilanowie czy też eksperymentuje w Centrum Nauki Kopernik, gdy wokół nie ma wakacyjnych tłumów. Można wtedy we własnym tempie delektować się urokami stolicy, a po spacerze odpocząć w ciszy w jednej z wielu warszawskich kawiarni.

Zachwycisz się feerią barw w warszawskich parkach

Warszawa jest jedną z najbardziej zielonych stolic Europy – znajduje się tu kilkadziesiąt rozległych parków. Jedne z najpiękniejszych to bez wątpienia Ogród Saski, Łazienki Królewskie czy Pola Mokotowskie. Jesienią, dzięki kolorowym liściom, nabierają jeszcze bardziej niepowtarzalnego charakteru i gwarantują niezapomniane widoki. Możesz przemierzać je piechotą lub na rowerze – sieć Veturillo (wypożyczalnia rowerów) działa w Warszawie do listopada.

Obejrzysz filmy najwyższej klasy

Jesień w Warszawie to czas festiwali filmowych. W drugim tygodniu października rusza Warszawski Festiwal Filmowy, od 3 do 13 listopada odbywa się Sputnik (kino rosyjskie), a od 16 do 23 listopada – Festiwal Pięciu Smaków (kino azjatyckie). Każdy miłośnik ambitnych filmów znajdzie więc coś dla siebie.

Autor: Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Wpisy autora | Strona internetowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: