Riwiera Bułgarska

Riwiera Bułgarska

Bułgaria to jedno z atrakcyjniejszych państw europejskich pod kątem turystycznym. Już od wielu lat ten kraj cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród Polaków. Najczęściej wczasowicze decydują się na wypoczynek w najpopularniejszych regionach. Przykładem może być Riwiera Bułgarska, czyli region, w którym po prostu nie można się nudzić.

Atuty krajobrazu

Bułgaria jest bardzo zróżnicowana pod względem krajobrazu. W niektórych regionach kraju można spotkać monumentalne łańcuchy górskie, w innych królują przede wszystkim równiny. Riwiera Bułgarska charakteryzuje się przede wszystkim piaszczystymi plażami. Są one dość szerokie, dzięki czemu pomimo dużej popularności wśród turystów, każdy może się poczuć swobodnie. Jednym z ważniejszych atutów są również czyste wody, dzięki którym można podziwiać podwodny świat. Nie tylko amatorzy nurkowania wybierają się do Bułgarii, ponieważ cieszy się ona powodzeniem także wśród zwolenników bardziej aktywnych sportów wodnych. Malowniczy krajobraz bułgarskiego wybrzeża przyciąga całe rodziny, ponieważ łagodnie położone plaże są odpowiednie także dla dzieci.

Bułgaria Bułgaria, zródło: freeimages.com

Szeroki wybór hoteli

Riwiera Bułgarska udostępnia turystom bardzo szeroki wybór najróżniejszych obiektów hotelowych. Noclegi są dostępne w rozmaitych cenach, dzięki czemu każdy może znaleźć ofertę dostosowaną do swoich możliwości. Warto nadmienić, że omawiany region, tak jak i cały kraj, zapewnia stosunkowo niskie koszty pobytu, co niewątpliwie jest dodatkowym atutem. Wiele hoteli zlokalizowanych na Riwierze Bułgarskiej zachwyca nowoczesnością, zapewniając turystom szereg wygód. Najczęściej można natknąć się na większe hotele, jednakże znajdują się tutaj również o wiele mniejsze, bardziej przytulne obiekty noclegowe – w zależności od oczekiwań wczasowiczów.

Przykładowe atrakcje turystyczne

Turyści przebywający na terenie Riwiery Bułgarskiej chwalą sobie przede wszystkim wspomniane już plaże, które stanowią główną atrakcję tego regionu. Warto także wspomnieć o licznych kafejkach czy restauracjach, które cieszą się sporym powodzeniem wśród wczasowiczów. Można tutaj posmakować tradycyjnych bułgarskich potraw. Należy nadmienić, że kuchnia z tego regionu jest nieco podobna do polskiej kuchni, dlatego powinna przypaść do gustu przede wszystkim polskim turystom. Przebywając na terenie Riwiery Bułgarskiej, można bardzo łatwo dotrzeć do wielu atrakcyjnych zabytków architektonicznych. Najpopularniejsze z nich pochodzą ze średniowiecza i z pewnością zainteresują nie tylko amatorów historii.

Bułgaria Bułgaria, źródło: freeimages.com

Riwiera Bułgarska

Artykuły, oferty Riwiera Bułgarska

Hotel Ljuljak – cena od: 1304 zł – Bułgaria – Riwiera Bułgarska

hotel ljuljak bułgaria

Nazwa: Hotel Ljuljak Kraj: Bułgaria Region: Riwiera Bułgarska Cena od: 1304 zł Kategoria hotelu: Hotel Ljuljak Ljuljak to przytulny hotel będący idealnym miejscem na relaksujący wypoczynek. Znajdziecie tu wiele atrakcji i udogodnień takich jak bary, basen ze słodką wodą i

Park Hotel Continental – Bułgaria cena od 1360 zł za osobę

Park Hotel Continental

Nazwa: Park Hotel Continental Kraj: Bułgaria Region: Riwiera Bułgarska Cena od: 1360 zł Kategoria hotelu: Park Hotel Continental Park Hotel Continental położony jest na terenie zielonego parku z basenami. Znajduje się on blisko centrum kurortu, w którym znajdziecie liczne restauracje,

Hotel Azzuro – Riwiera Bułgarska

Azzuro Hotel

Nazwa: Azzuro Kraj: Bułgaria Region: Riwiera Bułgarska Cena od: 1725 zł Kategoria hotelu: Hotel Azzuro Azzuro znajduje się przy piaszczystej plaży, w pobliżu centrum Słonecznego Brzegu. Goście mogą korzystać z basenu zewnętrznego i oddzielnego basenu dla dzieci oraz centrum fitness.

Hotel Perla Sun – Bułgaria – Riwiera Bułgarska

Hotel Perla Sun Bułgaria

Hotel Perla Sun Region: Riwiera Bułgarska Kraj: Bułgaria Zobacz na tui.pl: Hotel Perla Sun Położenie W południowej części półwyspu Primorsko, oddzielony laguną od łagodnie opadającej do morza piaszczystej plaży. Hotel z plażą łączy most (odległość od hotelu do plaży przez

Perla Plaza

Hotel Perla Plaza

Nazwa: Perla Plaza Kraj: Bułgaria Region: Riwiera Bułgarska Cena od: 1459 zł Kategoria hotelu: Perla Plaza Perla Plaza to hotel położony tuż przy plaży i blisko centrum miasteczka. Znajdziecie tu m.in. duże, przestronne pokoje, basen czy plac zabaw dla dzieci.

Hotel Globus – Riwiera Bułgarska – Bułgaria

Hotel Globus

Hotel Globus Region: Riwiera Bułgarska Kraj: Bułgaria Zobacz na tui.pl: Hotel Globus Położenie W pobliżu centrum miejscowości, hotel oddzielony promenadą od drobnopiaszczystej plaży. W pobliżu liczne sklepy, restauracje, bary, dyskoteki i deptak dla pieszych. W sezonie na terenie miejscowości kursuje

Hotel Edelweiss – Riwiera Bułgarska – Bułgaria

Hotel Edelwess Bułgaria

Hotel Edelweiss Region: Riwiera Bułgarska Kraj: Bułgaria Położenie Hotel położony w miejscowości Złote Piaski (w północnej częsci kurortu) na skraju lasu, z pięknym widokiem na morze. Do długiej, piaszczystej, łagodnie opadającej do morza plaży ok. 300 m (zejście schodkami przez

Hotel LUCA Helios Beach – Bułgaria – Riwiera Bułgarska

Luca Helios Beach

LUCA Helios Beach Region: Riwiera Bułgarska Kraj: Bułgaria Położenie W pobliżu wielokilometrowej, piaszczystej i łagodnie opadającej do morza plaży. Do centrum miejscowości ok. 300 m. Długość transferu ok. 90 minut. Hotel Idealny dla rodzin i osób preferujących odpoczynek na plaży.

Hotel Koral – Bułgaria – Riwera Bułgarska

Hotel Koral Bułgaria

Nazwa:  Hotel Koral Region: Riwiera Bułgarska Kraj: Bułgaria Kategoria: Wyżywienie: All Inclusive Cena od: 1060 zł Touroperator: TUI Biuro podróży Opis hotelu: Hotel Koral Położenie hotel jest usytuowany ok. 500 m od piaszczystej plaży. Do centrum miejscowości ok. 300 m.

Hotel Sunset Resort – Riwiera Bułgarska

Hotel Sunset Resort - Riwiera Bułgarska

Nazwa: Hotel Sunset ResortKraj: Riwiera BułgarskaRegion: Bułgaria Kategoria: Wyżywienie: All InclusiveCena od: 1050 zł Touroperator: TUI Biuro podróżyOpis hotelu: Sensimar Aquait Resort & Spa Położenie tuż przy plaży. Centrum miejscowości ze sklepami, barami i restauracjami znajduje się w odległości ok.