Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Riwiera Bułgarska

Riwiera Bułgarska

Bułgaria to jedno z atrakcyjniejszych państw europejskich pod kątem turystycznym. Już od wielu lat ten kraj cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród Polaków. Najczęściej wczasowicze decydują się na wypoczynek w najpopularniejszych regionach. Przykładem może być Riwiera Bułgarska, czyli region, w którym po prostu nie można się nudzić.

Atuty krajobrazu

Bułgaria jest bardzo zróżnicowana pod względem krajobrazu. W niektórych regionach kraju można spotkać monumentalne łańcuchy górskie, w innych królują przede wszystkim równiny. Riwiera Bułgarska charakteryzuje się przede wszystkim piaszczystymi plażami. Są one dość szerokie, dzięki czemu pomimo dużej popularności wśród turystów, każdy może się poczuć swobodnie. Jednym z ważniejszych atutów są również czyste wody, dzięki którym można podziwiać podwodny świat. Nie tylko amatorzy nurkowania wybierają się do Bułgarii, ponieważ cieszy się ona powodzeniem także wśród zwolenników bardziej aktywnych sportów wodnych. Malowniczy krajobraz bułgarskiego wybrzeża przyciąga całe rodziny, ponieważ łagodnie położone plaże są odpowiednie także dla dzieci.

Bułgaria Bułgaria, zródło: freeimages.com

Szeroki wybór hoteli

Riwiera Bułgarska udostępnia turystom bardzo szeroki wybór najróżniejszych obiektów hotelowych. Noclegi są dostępne w rozmaitych cenach, dzięki czemu każdy może znaleźć ofertę dostosowaną do swoich możliwości. Warto nadmienić, że omawiany region, tak jak i cały kraj, zapewnia stosunkowo niskie koszty pobytu, co niewątpliwie jest dodatkowym atutem. Wiele hoteli zlokalizowanych na Riwierze Bułgarskiej zachwyca nowoczesnością, zapewniając turystom szereg wygód. Najczęściej można natknąć się na większe hotele, jednakże znajdują się tutaj również o wiele mniejsze, bardziej przytulne obiekty noclegowe – w zależności od oczekiwań wczasowiczów.

Przykładowe atrakcje turystyczne

Turyści przebywający na terenie Riwiery Bułgarskiej chwalą sobie przede wszystkim wspomniane już plaże, które stanowią główną atrakcję tego regionu. Warto także wspomnieć o licznych kafejkach czy restauracjach, które cieszą się sporym powodzeniem wśród wczasowiczów. Można tutaj posmakować tradycyjnych bułgarskich potraw. Należy nadmienić, że kuchnia z tego regionu jest nieco podobna do polskiej kuchni, dlatego powinna przypaść do gustu przede wszystkim polskim turystom. Przebywając na terenie Riwiery Bułgarskiej, można bardzo łatwo dotrzeć do wielu atrakcyjnych zabytków architektonicznych. Najpopularniejsze z nich pochodzą ze średniowiecza i z pewnością zainteresują nie tylko amatorów historii.

Bułgaria Bułgaria, źródło: freeimages.com

Riwiera Bułgarska

Hotel Ljuljak – cena od: 1304 zł – Bułgaria – Riwiera Bułgarska

hotel ljuljak bułgaria

Park Hotel Continental – Bułgaria cena od 1360 zł za osobę

Park Hotel Continental

Hotel Azzuro – Riwiera Bułgarska

Azzuro Hotel

Hotel Perla Sun – Bułgaria – Riwiera Bułgarska

Hotel Perla Sun Bułgaria

Perla Plaza

Hotel Perla Plaza

Hotel Globus – Riwiera Bułgarska – Bułgaria

Hotel Globus

Hotel Edelweiss – Riwiera Bułgarska – Bułgaria

Hotel Edelwess Bułgaria

Hotel LUCA Helios Beach – Bułgaria – Riwiera Bułgarska

Luca Helios Beach

Hotel Koral – Bułgaria – Riwera Bułgarska

Hotel Koral Bułgaria

Hotel Sunset Resort – Riwiera Bułgarska

Hotel Sunset Resort - Riwiera Bułgarska