Atrakcje w Chanii – Grecja – Kreta

Atrakcje w Chanii    

Wielu turystów odwiedzających Grecję decyduje się swój pobyt spędzić na największej wyspie tego kraju ? Krecie. Nic dziwnego, słynie ona przecież ze wspaniałych zabytków, doskonałego zaplecza turystycznego i wspaniałej pogody. Spędzając czas na Krecie, warto udać się do drugiego co do wielkości miasta na tej wyspie ? Chanii.

 

Port Chania Kreta

 

Co warto zwiedzić w Chanii

Chania jest miastem portowym położonym w półnono-zachodniej części Krety. Znana jest przede wszystkim z pięknej, zbudowanej przez Wenecjan dzielnicy portowej, wzniesionej w XIV wieku. Poza wyjątkową architekturą, obecnie dzielnica portowa stanowi centrum życia turystycznego miasta. Właśnie tam znajdują się najlepsze restauracje i kluby w mieście.

 

Chania będzie także doskonałym miejscem dla osób interesujących się historią. Na terenie portu do dnia dzisiejszego zachowało się dziewięć XV-to wiecznych arsenałów, służących niegdyś do budowy galer. Poruszając się w obrębie portu, warto zwrócić uwagę na znajdującą się tam latarnię morską, Bastion św. Mikołaja i Meczet Janczarów.

Chania Port

 

Poza atrakcjami oferowanymi w samym porcie, na uwagę zasługuje także stare miasto. Mimo zniszczeń, jakich doznało ono w wyniku II Wojny Światowej, po odbudowaniu prezentuje się bardzo okazale i powinno być obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Chanii.

Osoby interesujące się odleglejszą historią zawitać powinny do znajdującego się w Chanii muzeum archeologicznego, które ma siedzibę w byłym klasztorze San Fransesco.

Port Chania

 

Ciekawostką jest także miejska hala targowa, na której handlarze oferują całą gamę typowych dla tego regionu produktów i potraw.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: