Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Apartamenty w górach. Wejdź na szczyt swoich urlopowych możliwości!

Zastanawiasz się, jak aktywnie spędzić urlop? Zakochaj się w górach o każdej porze roku i odkryj ich największe atrakcje.

Rozpocznij swoją podróż w Karpatach, Sudetach lub Beskidach i przekonaj się, które miasta warto odwiedzić, oraz jak dobrać apartament do swoich potrzeb.

Jakie ciekawostki skrywają górskie szlaki turystyczne? Czy są miejsca, w których przyroda wciąż gra pierwsze skrzypce? Możesz się o tym przekonać, wybierając jedne z najbardziej malowniczych regionów w Polsce. Zabierz ze sobą rodzinę, przyjaciół lub swoją drugą połówkę, spakuj najpotrzebniejsze rzeczy i rozpocznij przygodę!

  1. Łagodne Sudety i apartamenty w górach – dla spragnionych relaksu

Góry

Jeśli lubisz odpoczywać i obserwować piękne górskie krajobrazy, Sudety będą dla Ciebie idealnym celem podróży. Położone w południowo-zachodniej Polsce góry są bardzo łagodne i przyjazne dla turystów. Niemniej jednak miłośnicy wspinaczek z pewnością znajdą dla siebie kilka wyjątkowych wyzwań.

Tuż nad Karpaczem znajduje się najwyższa góra Sudetów – Śnieżka, przez którą przebiega granica z Czechami. To wzniesienie o wysokości 1603 m n.p.m. oferuje wiele atrakcji nie tylko na samym szczycie, lecz także w tracie całej wspinaczki. W jego najwyższym punkcie jest zlokalizowane obserwatorium, z którego rozciąga się przepiękny widok zarówno na polską, jak i czeską stronę Sudetów. W drodze na najwyższy punkt dobrze odwiedzić wyjątkową Samotnię, czyli schronisko położone tuż przy górskim jeziorze.

Na Śnieżkę można wejść od strony położonego u jej stóp miasteczka. Apartamenty w Karpaczu, które obejrzysz tutaj, sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.

Wielki Szyszak to kolejny szczyt, który warto odwiedzić. Znajduje się w okolicach Szklarskiej Poręby, a jego wysokość to 1509 m n.p.m. Kolejne wyzwanie dla spragnionych wspinaczki to Wysoka Kopa – można wejść na nią od strony Świeradowa-Zdroju.

W apartamentach w Szklarskiej Porębie oraz w apartamentach w Świeradowie-Zdroju odpoczniesz i zregenerujesz się po całodniowych wycieczkach. Z wielu ośrodków możesz także podziwiać wspaniałe widoki na malownicze szczyty, które latem przybierają różne barwy zieleni, natomiast zimą otulają się białym puchem.

  1. Karpaty dla aktywnych i apartamenty w górach – dla szukających wytchnienia

Góry

Nie boisz się nowych wyzwań i chciałbyś spróbować zdobyć nowe szczyty? Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie tuż za bramami Zakopanego. Najciekawsze miejsca w Tatrach, które warto odwiedzić, to bez wątpienia:

  • Morskie Oko – największe jezioro Tatr,

  • Giewont – czyli uśpiony rycerz strzeżący Zakopanego,

  • Kasprowy Wierch – na który można się dostać zarówno pieszo, jak i kolejką.

Apartamenty w Zakopanem są położone w centralnych częściach miasta lub na jego obrzeżach. Wyjątkowo piękną okolicą zasługującą na uwagę jest Dolina Kościeliska oddalona około 10 minut od Zakopanego. Jej widok pozwoli odpocząć mieszkańcom aglomeracji zmęczonym codziennym gwarem.

  1. Falujące Beskidy i apartamenty w górach – dla oczekujących spokoju

Góry

Szukasz miejsca na urlop, w trakcie którego odpoczniesz od trosk dnia codziennego? Ulegnij urokowi pięknych Beskidów.

Miasta w Beskidach warte odwiedzenia:

  • Wisła – znana nie tylko jako miejsce urodzenia Adama Małysza, lecz także jako miejsce wypoczynkowe. Apartamenty Wisła są bardzo tanie i jednocześnie zachowują wszystkie najwyższe standardy. Polecane ośrodki to: Tęczowe Wzgórze, Bukowa Góra, Bukowa 6, Sarnia, Wierchy, Górnośląska.

  • Krynica-Zdrój – w której można nie tylko odpocząć, lecz także się zregenerować. Najciekawsze apartamenty w Krynicy Zdroju znajdują się na ulicy Stara Droga oraz Piłsudzkiego.

  • Ustroń – miasto otoczone szczytami Wielkiej i Małej Czantorii. Najpopularniejsze noclegi to Polana, Orzechowa oraz Zeta Park.

W poszukiwaniu atrakcyjnych noclegów zajrzyj na stronę Sun & Snow, gdzie dzięki wygodnej wyszukiwarce znajdziesz apartamenty dopasowane do Twoich oczekiwań.

Autor: narciarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: