Apartamenty miejskie. Będziesz zaskoczony tym sposobem na urlop!

Duże miasta mogą się okazać bardzo ciekawą atrakcją turystyczną dla każdego podróżnika bez względu na porę roku. Odkryj wszystkie zalety tego rodzaju wakacji i poznaj szeroką ofertę apartamentów miejskich w różnych regionach Polski.

Lubisz odkrywać nowe miejsca i chętnie poznajesz ciekawostki o miastach w Polsce? Przekonaj się, że nawet tak znane obszary miejskie jak Warszawa, Poznań, Kraków czy Zakopane są w stanie odsłonić przed Tobą wyjątkowe atrakcje. Zarezerwuj jeden z miejskich apartamentów i rozpocznij wyjątkową przygodę.

1. Warszawa – życie w stolicy

Warszawa apartamenty

Warszawa to nie tylko stolica Polski przyciągająca wielu przedsiębiorców i pracowników. To przede wszystkim miejsce pełne przeciwieństw.

Niektóre dzielnice znajdujące się na lewym brzegu Wisły nigdy nie śpią. Śródmieście tętni życiem od rana do późnych godzin nocnych. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy Warszawy chętnie wybierają się na spacery wzdłuż Starego Miasta. Popularnym miejscem są także bulwary nad Wisłą.

Istnieją jednak w Warszawie miejsca rządzące się własnymi prawami, gdzie ruch płynie we własnym, specyficznym tempie, gdzie przeszłość łączy się z nowoczesnością. Niektóre ulice na Pradze skrywają wyjątkowe perełki turystyczne np.:

  • Muzeum Neonów – w którym można obejrzeć stare neony zdobiące niegdyś wiele warszawskich kamienic,

  • Bazar Różyckiego – po II wojnie światowej stał się handlowym centrum prawobrzeżnej części Warszawy,

  • Meta Disco na Stalowej – lokal, gdzie można się przenieść w przeszłość i poczuć klimat PRL-u.

Baza noclegowa w Warszawie jest bardzo rozwinięta i oferuje hotele w różnych przedziałach cenowych.

Zobacz najlepsze apartamenty w Warszawie zgromadzone w jednym serwisie Sun & Snow.

2. Poznań – początki Polski

Poznań Stary rynek

Lubisz miejsca, w których można podążać śladami historii? Zorganizuj kilkudniowy wyjazd do Poznania – głównego miasta Wielkopolski.

Zwiedzając Poznań, możesz odkryć kilka wyjątkowych miejsc. Jednym z nich jest katedra Piotra i Pawła, w której zostali pochowani pierwsi władcy Polscy – Mieszko I, Bolesław Chrobry, Mieszko II oraz Kazimierz Odnowiciel.

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego symbolem Poznania są dwa koziołki, przed Świętami ubierane w stroje świętego Mikołaja?

Umieszczenie „urządzenia błazeńskiego” na wieży ratuszowej zarządzono w XVI wieku. Później trykające się koziołki zostały zdjęte i zapomniane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Dopiero w czasie renowacji ratusza na przełomie XIX i XX wieku zdecydowano się na przywrócenie dawnej ozdoby. Od tego momentu to jedna z największych atrakcji miasta.

Apartamenty w Poznaniu są zlokalizowane w samym centrum miasta, co znacznie ułatwia komunikację. Zaledwie kilka minut po wyjściu z hotelu znajdziesz się na rynku lub w okolicach dworca.

3. Kraków – miasto z królewską historią

Kraków

Miastem wartym odwiedzenia zarówno latem, jak i zimą jest położony na południu Polski Kraków. Główne atrakcje dla turystów znajdują się na Starym Mieście. To m.in.: Kościół Mariacki, podziemia Rynku, Sukiennice.

Na pobliskim Wawelu, u którego stóp znajduje się ziejący ogniem smok, spoczywa wielu władców i królów Polski, w tym Stefan Batory, Władysław IV czy Zygmunt Stary.

Jeśli jednak nie interesuje Cię zwiedzanie głównych części Krakowa przyciągających turystów, poznaj inne, równie ciekawe atrakcje:

  • Manggha. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej – są tu wyświetlane filmy prezentujące kulturę Japonii oraz odbywają się specjalne koncerty z japońską muzyką. W muzeum zapoznasz się także ze zbiorami Feliksa Jasieńskiego, miłośnika wschodnioazjatyckich przedmiotów.

  • Bronowice – wioska znajduje się na obrzeżach Krakowa i może być szczególnie interesująca dla miłośników literatury pięknej. To tu znajduje się Rydlówka, w której ślub wziął Lucjan Rydel. Zaślubiny zostały opisane przez Stanisława Wyspiańskiego w Weselu.

    Apartamenty w Krakowie, do obejrzenia tutaj, mieszczą się głównie w centralnych częściach miasta. Jeśli jednak preferujesz spokojniejsze okolice, możesz wybrać hotele na obrzeżach.

4. Zakopane – między tradycją a nowoczesnością

Zakopane

Doskonałym sposobem na spędzenie wakacji w mieście jest wyjazd do Zakopanego. To niewielkie miasteczko położone u podnóża gór pełne turystów o każdej porze roku. Latem przyciąga miłośników pieszych wędrówek, natomiast zimą – fanów narciarstwa.

Na najpopularniejszych w okolicy Krupówkach możesz się natknąć na wiele stoisk z górskimi pamiątkami, nowoczesnych restauracji czy sklepów odzieżowych. Między obiektami z XXI wieku znajdują się takie sprzed prawie stu lat.

Wille w stylu zakopiańskim można spotkać m.in. przy ulicy Kościeliskiej, Koziniec czy Kasprusie. Twórcą wspomnianego stylu był znany pisarz Stanisław Witkiewicz. Swoje wrażenia dotyczące regionu opisał w jednym z najpopularniejszych dzieł Na przełęczy.

Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem nowoczesności, czy tradycyjnego górskiego stylu, apartamenty w Zakopanem z pewnością spełnią wszystkie Twoje wymagania. Na stronie Sun & Snow wyszukasz pokoje w dogodnych lokalizacjach dopasowane do Twoich potrzeb.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: