3 miasta, które każdy miłośnik nart powinien zobaczyć

3 miasta, które każdy miłośnik nart powinien zobaczyć

W szkołach ferie trwają 14 dni, czyli dokładnie 336 godzin. Jak najlepiej spożytkować ten wolny czas? Weź urlop i zabierz swoją rodzinę na południe Polski. W których miastach chętnie przyjmują narciarzy? Zobacz 3 propozycje i wybierz najlepszą z nich. Nie zapomnij zabrać ze sobą odpowiedniego ekwipunku. Na pewno będzie Ci potrzebny.

Narty, góry

Poprzednie lata nie były zbyt łaskawe dla miłośników sportów zimowych. Na szczęście w tym sezonie śniegu w kraju nie brakuje, w związku z czym nie musisz planować ferii za granicą. Wiesz, w których polskich miastach są najlepsze trasy narciarskie? Zobacz 3 propozycje przygotowane przez portal Sun&Snow.

  1. Zakopane – Tatry dla każdego narciarza

Należysz do grona miłośników pełnego turystów Zakopanego i nie przeszkadza Ci tłum narciarzy? Jeśli chcesz zdobyć Tatry zimą, koniecznie zobacz, które stoki są najczęściej wybierane przez fanów zimowych sportów.

  • Kasprowy Wierch (1987 m. n.p.m.)

Na Kasprowym Wierchu funkcjonują dwie trasy narciarskie. Jedna z nich prowadzi przez halę Gąsienicową (1500 m długości), natomiast druga – przez halę Goryczkową (2200 m). Obie nartostrady są przeznaczone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy, ponieważ na niektórych odcinkach tras występują spore oblodzenia i duże pochyłości.

  • Nosal (1206 m. n.p.m.)

Na szczyt Nosalu prowadzi jeden wyciąg krzesełkowy z trasą zjazdową o długości 650 m. przeznaczoną dla zawodowych narciarzy i fanów snowboardu. Osoby z mniejszymi umiejętnościami mogą skorzystać z trzech odcinków, na których można nauczyć się jeździć lub z jednej trasy łatwej o długości 145 m.

  1. Karpacz – trasy pełne piękne widoków

Narty KarpaczKarpacz jest nieco spokojniejszym miastem niż Zakopane, jednak zimą nie brakuje w nim turystów. Zaletą miejscowości są przede wszystkim piękne widoki – zarówno na Śnieżkę, jak i domy ulokowane w niższych partiach gór. Które trasy narciarskie w Karpaczu warto sprawdzić?

  • Biały Jar (997 m. n.p.m.)

Ze najwyższego punktu Białego Jaru można zjechać dwoma trudnymi trasami o długości 900 m. i 800 m. Dodatkowo do dyspozycji mniej zaawansowanych fanów sportów oddano cztery nartostrady i trasę biegową (4000 m.).

  • Śnieżka (1603 m. n.p.m.)

Na Śnieżce zbudowano aż osiem tras zjazdowych przeznaczonych zarówno dla wykwalifikowanych narciarzy, jak i dla amatorów. Najdłuższa z nich mierzy ponad 2000 m., natomiast najkrótsza – 150 m.

  1. Szklarska Poręba – 110 dni na narty

Szklarska poręba - nartySzklarska Poręba to miasto nastawione przede wszystkim na turystów zimowych – nie bez powodu. Przeprowadzono badania, że śnieg leży tu aż 110 dni w ciągu roku. Od grudnia do końca lutego apartamenty w Szklarskiej Porębie pękają w szwach od miłośników nart i snowboardu. Najchętniej i najczęściej odwiedzanym stokiem jest:

  • Szrenica (1362 m. n.p.m.)

Wśród tras zjazdowych ze Szrenicy największą uwagę przyciąga nartostrada FIS przeznaczona dla zaawansowanych sportowców, głównie ze względu na najbardziej stromy odcinek (tzw. „ścianę”) w całej Polsce.

Spodobały Ci wcześniej wymienione trasy? Już teraz zaplanuj ferie w Zakopanem, Karpaczu lub Szklarskiej Porębie i zarezerwuj nocleg na stronie Sun&Snow.

Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: