3 miasta, które każdy miłośnik nart powinien zobaczyć
3 miasta, które każdy miłośnik nart powinien zobaczyć
W szkołach ferie trwają 14 dni, czyli dokładnie 336 godzin. Jak najlepiej spożytkować ten wolny czas? Weź urlop i zabierz swoją rodzinę na południe Polski. W których miastach chętnie przyjmują narciarzy? Zobacz 3 propozycje i wybierz najlepszą z nich. Nie zapomnij zabrać ze sobą odpowiedniego ekwipunku. Na pewno będzie Ci potrzebny.
Poprzednie lata nie były zbyt łaskawe dla miłośników sportów zimowych. Na szczęście w tym sezonie śniegu w kraju nie brakuje, w związku z czym nie musisz planować ferii za granicą. Wiesz, w których polskich miastach są najlepsze trasy narciarskie? Zobacz 3 propozycje przygotowane przez portal Sun&Snow.
-
Zakopane – Tatry dla każdego narciarza
Należysz do grona miłośników pełnego turystów Zakopanego i nie przeszkadza Ci tłum narciarzy? Jeśli chcesz zdobyć Tatry zimą, koniecznie zobacz, które stoki są najczęściej wybierane przez fanów zimowych sportów.
-
Kasprowy Wierch (1987 m. n.p.m.)
Na Kasprowym Wierchu funkcjonują dwie trasy narciarskie. Jedna z nich prowadzi przez halę Gąsienicową (1500 m długości), natomiast druga – przez halę Goryczkową (2200 m). Obie nartostrady są przeznaczone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy, ponieważ na niektórych odcinkach tras występują spore oblodzenia i duże pochyłości.
-
Nosal (1206 m. n.p.m.)
Na szczyt Nosalu prowadzi jeden wyciąg krzesełkowy z trasą zjazdową o długości 650 m. przeznaczoną dla zawodowych narciarzy i fanów snowboardu. Osoby z mniejszymi umiejętnościami mogą skorzystać z trzech odcinków, na których można nauczyć się jeździć lub z jednej trasy łatwej o długości 145 m.
-
Karpacz – trasy pełne piękne widoków
Karpacz jest nieco spokojniejszym miastem niż Zakopane, jednak zimą nie brakuje w nim turystów. Zaletą miejscowości są przede wszystkim piękne widoki – zarówno na Śnieżkę, jak i domy ulokowane w niższych partiach gór. Które trasy narciarskie w Karpaczu warto sprawdzić?
-
Biały Jar (997 m. n.p.m.)
Ze najwyższego punktu Białego Jaru można zjechać dwoma trudnymi trasami o długości 900 m. i 800 m. Dodatkowo do dyspozycji mniej zaawansowanych fanów sportów oddano cztery nartostrady i trasę biegową (4000 m.).
-
Śnieżka (1603 m. n.p.m.)
Na Śnieżce zbudowano aż osiem tras zjazdowych przeznaczonych zarówno dla wykwalifikowanych narciarzy, jak i dla amatorów. Najdłuższa z nich mierzy ponad 2000 m., natomiast najkrótsza – 150 m.
-
Szklarska Poręba – 110 dni na narty
Szklarska Poręba to miasto nastawione przede wszystkim na turystów zimowych – nie bez powodu. Przeprowadzono badania, że śnieg leży tu aż 110 dni w ciągu roku. Od grudnia do końca lutego apartamenty w Szklarskiej Porębie pękają w szwach od miłośników nart i snowboardu. Najchętniej i najczęściej odwiedzanym stokiem jest:
-
Szrenica (1362 m. n.p.m.)
Wśród tras zjazdowych ze Szrenicy największą uwagę przyciąga nartostrada FIS przeznaczona dla zaawansowanych sportowców, głównie ze względu na najbardziej stromy odcinek (tzw. „ścianę”) w całej Polsce.
Spodobały Ci wcześniej wymienione trasy? Już teraz zaplanuj ferie w Zakopanem, Karpaczu lub Szklarskiej Porębie i zarezerwuj nocleg na stronie Sun&Snow.