Zimowy weekend w górach – atrakcje turystyczne Istebnej

Przegapiłeś szansę na sylwestrowy wyjazd w góry? Nic straconego – na zimowy aktywny weekend można się wybrać na dobry początek nowego roku. Idealną destynacją na zimowy wyjazd okaże się Istebna, malowniczo położona wioska w Beskidzie Śląskim. Aktywnym oferuje wyciąg narciarski i dwa szlaki turystyczne, a ciekawych kultury Śląska Cieszyńskiego zaprosi do odpoczynku pod piecem w Kurnej Chacie. Gotowi na wycieczkę?

Zimowy weekend w Istebnie

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wyjechać na weekend w góry, nie tylko, by pojeździć na nartach i pochodzić górskimi szlakami, ale także zwiedzić zabytki i poznać kulturę danego regionu, mamy coś dla Ciebie. Jedną z najciekawszych turystycznych miejsc w Beskidzie Śląskim jest mała miejscowość Istebna. Co zwiedzić w Istebnej? Sprawdźmy.

Dla miłośników białego szaleństwa

Jeśli szukasz miejscowości, gdzie można pojeździć na nartach zimą, a do tego podziwiać wyjątkowe widoki, to Istebna okaże się strzałem w dziesiątkę.

Przede wszystkim można korzystać z rozbudowanego kompleksu narciarskiego Zagroń Istebna, który oferuje wyciągi: krzesełkowy, talerzykowy i taśmowy. Do dyspozycji narciarzy pozostaje kilka tras o różnym stopniu trudności. Istebna to także znakomite miejsce dla początkujących – polecamy wówczas skorzystanie z zielonej trasy wzdłuż wyciągu talerzykowego. Działa tu też szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu.

Istnieje również alternatywa dla Zagronia – Złoty Groń, oferujący wyciąg 6-osobowy z oświetlanymi i dośnieżanymi trasami.

Dawne życie górali, czyli Istebna kulturalnie

W miejscowości warto zobaczyć przede wszystkim kościół pw. Dobrego Pasterza. Budynek pochodzący z końca XVIII wieku po przebudowie w latach 1928-1929 przybrał swój obecny kształt. W środku można podziwiać polichromie, obrazy i płaskorzeźby autorstwa regionalnych artystów. Ciekawe jest również oświetlenie kościoła – oprawę źródła światła stanowią drewniane naczynia, w których dawniej górale przechowywali mleko.

Interesująca atrakcja turystyczna w Istebnej to także Muzeum i Galeria Rodziny Konarzewskich i poświęcone jest twórczości Ludwika Konarzewskiego, jego syna Ludwika Konarzewskiego juniora oraz żony Joanny Konarzewskiej. Zwiedzający mogą poznać historię kolonii artystycznej w Istebnej, poznać twórczość kompozytora Stanisława Konarzewskiego oraz młodopolskie malarstwo i rzeźby obu Ludwików.

Trójkąt beskidzki, czyli nie tylko Istebna

Istebna, położona w województwie śląskim, niedaleko granicy z Czechami i Słowacją ma w swojej okolicy niezwykle ciekawe punkty turystyczne. Miejscowość wraz z dwoma innymi niewielkimi wsiami: Jaworzynką i Koniakowem tworzy tzw. Beskidzką Trójwieś.

Koniakowo znane jest z wyjątkowych wyrobów koronkowych. Ich historia sięga XIX wieku, kiedy to kobiety zbierały się wieczorami, by wspólnie szydełkować, czyli gwarowo heklować. Obecnie w Koniakowie produkcja koronki rozwinęła się na poważną skalę – na miejscu można zaopatrzyć się zarówno w serwety czy chusty, jak i… bieliznę. Miejscowość zyskała także rozgłos (nie tylko wśród antropologów) po publikacji o stringach z koronki koniakowskiej.

Jaworzynka to z kolei miejscowość, która słynie z izby regionalnej, tzw. Muzeum na Grapie. W środku można zapoznać się z dawnym życiem górali śląskich i podziwiać regionalne rękodzieło.

Nocleg w Istebnie – gdzie się zatrzymać?

Atrakcje Istebny Cię przekonały? Teraz jest najlepszy moment, aby znaleźć hotel w Beskidach. Jedną z ciekawszych propozycji jest apartament w samym mieście Istebna – Rezydencja Kawolunka. To luksusowy budynek mieszczący się na zboczu góry Kubalonka. Cały obiekt przeznaczony jest dla maksymalnie 8 osób – rezerwacja apartamentu może być dobrym pomysłem na kilkudniowy wyjazd z rodziną czy przyjaciółmi, podczas którego nikt nie będzie Wam przeszkadzał.

Zarezerwowałeś już nocleg na weekend w Istebnie? Szukasz kolejnych ciekawych miejsc do odwiedzenia? Zajrzyj na stronę Sun&Snow i zainspiruj się do podróżowania.

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *