Bangkok

Bangkok

Bangkok to miasto położone w Azji. Stolica Tajlandii i zarazem jej największe miasto. Miejsce to rozwija się bardzo intensywnie i dzisiaj zachwyca nie tylko przybyłych tutaj turystów, ale też osoby, które rozpoczynają pracę w jednej z firm otwierających swoją siedzibę właśnie w Bangkoku. Miasto to kilkadziesiąt dzielnic, które zamieszkuje kilak milionów osób. liczba ludności w Bangkoku powiększyła się znacznie w ciągu ostatnich lat.

Zróżnicowana zabudowa

Bangkok jest miastem, w którym znajdziemy zarówno budowle będące oznaką nowoczesności, jak też te, które pozwolą przenieść się myślami do dawnych czasów. Fenomenalne połączenie historii z duchem nowoczesności sprawia, że miasto jest bardzo chętnie wybierane jako cel wakacyjnych wycieczek. Jeśli potrzebujemy mocnych wrażeń i chcemy zobaczyć egzotykę połączoną ze znanymi nam rozwiązaniami, warto udać się właśnie do Bangkoku. Miasto zadziwia i zachwyca, dzięki czemu jego popularność wciąż rośnie.

Gorące klimaty

Bangkok to nie tylko mnóstwo miejsc do zobaczenia oraz niepowtarzalna atmosfera panująca w każdej dzielnicy. Bangkok to także najgorętsze miasto na świecie, jak donoszą specjalistyczne organizacje. Temperatura jest tutaj bardzo satysfakcjonująca, jeśli lubimy odwiedzać ciepłe kraje. Średnia temperatura w stolic Tajlandii to 28 stopni Celsjusza, co zadowoli nawet najbardziej wybrednych wielbicieli wakacyjnych wypadów.

Co zobaczyć?

Wakacje w Bangkoku to nie tylko szansa na poznanie nowych kultur i odkrycie uroków nowoczesnego miasta posiadającego ślady przeszłości. Znajdują się tutaj liczne miejsca, których nie sposób ominąć, aby dobrze poznać charakter Bangkoku. Na uwagę zasługują między innymi świątynie Buddy. Znanym miejscem jest świątynia Leżącego Buddy, w której umieszczono posąg posiadający długość 46 metrów. Imponujących rozmiarów posąg ukazuje Buddę w stanie nirwany. Poza świątynią Wat Pho warto zobaczyć Wat Phra Kaeo, gdzie znajduje się Szmaragdowy Budda. Świątynie to znakomita propozycja dla osób pasjonujących się egzotycznymi kulturami oraz fascynującymi dziełami architektury.

Interesującym zabytkiem Bangkoku jest Wielki Pałac, który powstał jeszcze w osiemnastym wieku. Imponujący pałac otoczony jest białym murem i zasługuje na chwilę uwagi podczas wycieczki po Bangkoku.

 Zupełnie innym miejscem jest ulica Khao San Road, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom imprez oraz nocnych wypadów. Tutaj trudno nie wciągnąć się w wir zabawy nawet w środku nocy. Nie brakuje tu restauracji czy barów.

Hotele Bangkok

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN