wyspa Silhouette

Wyspa Silhouette

Silhouette – wyjątkowa wyspa archipelagu Seszeli

Seszele słyną z pięknych wysp, zachwycających widoków i wyjątkowych atrakcji przyrodniczych. To także raj dla miłośników surfingu. Może właśnie dlatego wiele biur turystycznych kusi nas wakacjami na seszelskiej wyspie Silhouette. Planując wczasy, warto wziąć pod uwagę ten interesujący region.

 

Seszele są krajem wyspiarski usytuowanym na Oceanie Indyjskim, pomiędzy Madagaskarem i Indiami. Składają się one z 115 wysp, ale tylko 33 z nich jest zamieszkałych. Dzielą się one na Seszele Wewnętrzne i Zewnętrzne. Wyspa Silhouette położona jest w obrębie Wysp Wewnętrznych. Chcąc na nią dotrzeć ze słynnej Mahe, należy kierować się na północny zachód. Jest ona trzecią największą wyspą kraju, a jej powierzchnia wynosi 20 km².

Z czego słynie wyspa Silhouette?

Przybrzeżne wody mienią się odcieniami turkusu i błękitu. Urokowi poszarpanej linii brzegowej wyspy dodają zatoczki z piaszczystymi plażami oraz granitowe klify. Piękna i różnorodna przyroda to główny atut tego miejsca. To właśnie ona przyciąga turystów, którzy wśród seszelskich rajskich krajobrazów chcą odpocząć od szarej rzeczywistości zurbanizowanych i przetłoczonych miast. Na Silhouette rośnie jeden z najgęstszych lasów deszczowych na Oceanie Indyjskim. Wśród najciekawszych okazów florystycznych wyspy znajdują się orchidee oraz spotykane jedynie tutaj drzewo balsamowe. Pobliskie rafy koralowe i tajemniczy podwodny świat są atrakcyjne dla miłośników nurkowania i snorklingu. W trakcie pobytu warto również zwiedzić rezerwat wielkich żółwi.

Wśród innych atrakcji wyspy jest możliwość zwiedzania starych willowych domów, które są bardzo charakterystyczne dla tego regionu świata.

Bujna i egzotyczna roślinność otacza najwyższy szczyt wyspy – Mount Dauban (740m n. p. m.). Nazwa góry posiada ciekawą historię. Pochodzi od zajmującej się na wyspie plantacjami francuskiej rodziny Dauban. Przez około 10 lat, między 1950 a 1960 rokiem, wyspa znajdowała się w posiadaniu właśnie rodziny Dauban. Przebywając na Silhouette, można zwiedzić pozostawiony po rodzinie dom plantacyjny.

Ciekawostką jest także fakt, że przez długi okres wyspa była ostoją słynnego pirata Jeana Hodoula, który, jak mówią przekazywane z pokolenia na pokolenie legendy, ukrył swój cenny skarb w jednej z licznych tutaj szczelin skalnych.

Ważne informacje dla turystów

Planując wakacje na seszelskiej wyspie, warto zapoznać się z praktycznymi informacjami, które ułatwią pobyt. Waluta kraju to rupia seszelska (SCR). Zabierając ze sobą sprzęt fotograficzny czy telefon, należy uwzględnić to, że w kraju tym są gniazdka angielskie na 3 bolce, a napięcie elektryczne wynosi aż 240V/ 50 Hz (więcej niż w Polsce).

Hotele na wyspie Silhouette

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa Region: wyspa Silhouette Kraj: Seszele Zobacz na tui.pl:...

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN