Wyspa Mahe

Wyspa Mahe

Urokliwe wczasy na Seszelach

Chorwacja, Włochy, Hiszpania to najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wojaży. Planując urlop, warto zwrócić uwagę także na mniej typowe regiony świata. Wyspy Archipelagu Seszeli to miejsca z pięknymi widokami. Największą z nich jest Wyspa Mahe.

 

Mahe to kluczowa wyspa Seszeli. To na niej znajduje się stolica kraju o wdzięcznej nazwie Victoria. Jest ona centrum nie tylko ekonomiczny, ale również administracyjnym całych Seszeli. Ciekawostką może być fakt, że jest to najmniejsza stolica na świecie.

Wyspa Mahe to wyjątkowy region ze względu na różnorodność krajobrazów. Turystów zachwycają zarówno cudowne widoki na góry, porośnięte tropikalnym lasem, jak i piękne plaże.

Urok piasku na Mahe

Na Mahe znajduje się ponad 70 urokliwych plaż. Na wszystkich plażach występuje drobny, biały, proszkowany piasek oraz bujna roślinność. Najbardziej znane to Beau Vallon, Anse Royale, Anse Forbans czy Sunset Beach.

Wśród najciekawszych atrakcji turystycznych podczas pobytu na Mahe wymienia się m. in. rejs łodzią z przeszklonym dnem, zwiedzanie ogrodu botanicznego z palmami kokosowymi, plantacji pachnącej wanilii i korzennego cynamonu oraz pięknych kolonialnych dworków. Wybrzeże Oceanu Indyjskiego to idealne miejsce dla fanów krystalicznie czystej wody i różnych sportów wodnych. Nurkując w wodach oceanu, można podziwiać rafy koralowe. Idealnie odnajdą się tu również surferzy, bowiem przy wybrzeżach wyspy panują świetne i jednocześnie bezpieczne warunki do uprawiania tego typu sportu. Czasem jednak mogą wystąpić wysokie fale, a wtedy trzeba uważać.

Górskie wędrówki na Seszelach

Turyści, którzy lubią aktywny wypoczynek powinni skorzystać z możliwości trekkingu po tropikalnych terenach wyspy. Centralne obszary wyspy Mahe są górzyste, a obfita i soczyście zielona roślinność porasta wzniesienia niemalże do samych ich wierzchołków. Trasy trekkingowe na Mahe gwarantują przyjemność podziwiania egzotycznych krajobrazów oraz możliwość poznania niespotykanych okazów flory i fauny. Godne polecenia jest zdobycie najwyższego seszelskiego szczytu Morne, którego wysokość wynosi 903 n. p. m.. Znajduje się on w granicach Parku Narodowego Morne Seychellois, a widoki z tej wysokości mogą zapierać dech w piersiach.

Przydatne informacje dla turystów

Wybierając się na Seszele, należy pamiętać o pewnych kwestiach, których pominięcie może sprawiać późniejsze utrudnienia:

– Czas: w trakcie trwania polskiego lata trzeba dodać 2 godziny, a zimą 3 godziny,

– Szczepienia nie są obowiązkowe,

– Waluta, jaka obowiązuje na Mahe to rupia seszelska (SCR),

– Elektryczność: gniazdka są na 3 bolce, napięcie elektryczne wynosi tutaj 240V/ 50 Hz.

Hotele na wyspie Mahe

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]