Riviera Maya

Riviera Maya

Riviera Maya, inaczej zwana również Riwierą Mayską, znajduje się w regionie Quintana Roo w Meksyku. Otacza ona wybrzeże Morza Karaibskiego. Pierwotnie jej długość sięgała od Playa del Carmen do Tulum, jednak jej obszar rozszerzono znacząco. To, z czego znana jest najbardziej Riviera Maya to olbrzymi wybór hoteli all inclusive oraz szereg atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Aby dostać się w ten zakątek Meksyku, warto skorzystać z międzynarodowego lotniska w Cancun. Na szczęście obszar ten nie jest jeszcze rozsławiony, dlatego można spędzić tu spokojny urlop z dala od zgiełku i krzyku. Pośród licznych atrakcji dla turystów warto wymienić różnorodne restauracje, serwujące zarówno kuchnię regionalną, jak i bardziej klasyczne dania. Amatorzy nocnym wypadów z pewnością odnajdą i tutaj miejsce dla siebie – Riviera Maya zapewnia szeroki wybór pubów i lokali nocnych.

Osoby aktywne z pewnością mogą korzystać przede wszystkim z uroków bliskości wody – nie brakuje tu szkółek nurkowania, a ci odważni powinni skosztować jazdy na nartach wodnych. Osoby ceniące żeglowanie również odnajdą tu wiele ucieszy – na Rivierze Maya nie brak przystani i możliwości wypożyczenia jachtu.

Jedną z ciekawszych atrakcji tego regionu jest Wielka Rafa Mezoamerykańska, która swój początek ma w pobliżu plaż Cancun, a kończy się daleko za granicami Gwatemali. Turyści mogą skorzystać z szerokiej oferty licznych szkółek nurkowania, jak również rejsów statkami o szklanym dnie. Podczas tego rodzaju wycieczek możliwe jest poznawanie flory i fauny podmorskiego świata. Do największych atrakcji należy tu oczywiście spotkanie z delfinami, które chętnie podpływają do łodzi.

Co warto zobaczyć, spędzając wakacje na Rivierze Maya?

Z pewnością warto wybrać się do miasteczka Tulum, które swoją nazwę zawdzięcza jeszcze ludom Majów – nazwa ta oznacza wschód słońca. Na terenie miasta znaleźć można zabytkowe budowle pochodzące z czasów XII-XV wieku naszej ery.

Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest miasteczko Xcaret, które szczycie się nie tylko wspaniałymi budowlami z okresów Majów oraz licznymi pamiątkami po nich, ale także olbrzymim delfinarium, gdzie znacznie lepiej poznać można te przyjazne ludziom ssaki. Trzecim ciekawym miejscem jest nadmorska miejscowość Xel-ha, która również oferuje wiele ciekawych zabytków kultury Majów. Dodatkowo jest tutaj port, którego największy rozkwit przypisuje się na lata 100-600 n.e.

Jak przygotować się do urlopu?

Średnia roczna temperatura na Rivierze Maya nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza, można mieć więc nadzieję na wspaniały, ciepły urlop. Trzeba zabrać ze sobą wygodne buty, nakrycie głowy oraz olejek do opalania, koniecznie z wysokim filtrem.

Hotele Riviera Maya

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]