Fly & Drive: Półwysep Jukatan

Fly & Drive: Półwysep JukatanFly & Drive: Półwysep Jukatan
Region: Cancun
Kraj: Meksyk
Zobacz na tui.pl: Fly & Drive: Półwysep Jukatan

Świadczenia wliczone w cenę

4 noclegi w hotelach (pokoje z łazienką lub prysznicem i łazienka), posiłki zgodnie z programem, wynajem samochodu na czas trwania wycieczki (np. Chevrolet Chevy lub podobny – należy rezerwować DZX1; Chevrolet Aveo lub podobny – należy rezerwować DZX2), podstawowe ubezpieczenie (możliwość rozszerzenia odpłatnie na lotnisku w Cancun), mapa s trasą wycieczki.

Świadczenia niewliczone w cenę

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (w zależności od zwiedzanych miejsc).

Terminy rozpoczęcia wycieczki

02.11., 16.11., 30.11., 14.12., 28.12., 11.01., 25.01., 08.02., 22.02., 08.03., 22.03.14.

Zakwaterowanie

Cancun                                 (1) Ramada Cancun 3***

Valladolid                            (1) Meson del Marques  3***

Merida                                 (2) El Conquistador  3***

1. dzień:

Warszawa – Cancun

Przelot samolotem czarterowym z Warszawy do Cancun. Odbiór samochodu na lotnisku i przejazd do hotelu w Cancun na nocleg.

2. dzień:

Cancun – Tulum – Coba – Valladolid (około 240 km)

Początek podróży – celem dzisiejszego dnia jest Valladolid. Po drodze zwiedzanie stanowisk archeologicznych w Tulum. Tulum jest jednym z najbardziej fascynujących parków archeologicznych w stanie Quintana Roo, znajdującym się na meksykańskim wybrzeżu Morza Karaibskiego. Zostało wybudowane w specyficzny, strategiczny sposób – na wysokim klifie, frontem do morza. Za czasów Majów Tulum nosiło nazwę ‘Zama’, oznaczającą ‘Miasto Jutrzenki’. Budowa Tulum, twierdzy Majów rozpoczęta została około 1000 r.. Nieco później stało się ważnym ośrodkiem kultu religijnego. Na terenie parku archeologicznego rozsiane są pozostałości pałaców i świątyń, które usytuowane sią na niewielkich kopcach. Do najważniejszych miejsc na terenie Tulum należy Castillo (zamek) Świątynia Zstępującego Boga, do której prowadzą szerokie schody oraz znajdująca się w środkowej części miasta Świątynia Fresków. Dalej sugerujemy udać się do ruin Coba, ukrytych w gęstej dżungli. Według badań mieszkało tam swoego czasu nawet do 40.000 osób. Następnie przejazd do Valladolid o urzekającej, kolonialnej atmosferze. (śniadanie)

3. dzień:

Valladolid – Chichen Itza – Merida (około 160 km)

Po śniadaniu w hotelu proponujemy Państwu udać się w stronę Meridy, gdzie zaplanowaliśmy dla Panstwa dwa kolejne noclegi. Po drodze jednak czeka na Państwa ogromna atrakacja, jaką jest Chichen Itza – jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata. To najrozleglejsze i najbardziej słynny zespół piramid na całym półwyspie Jukatan, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce jest ponadto zachowane w doskonałym stanie, mimo że liczy sobie ponad 1500 lat.  Miejsce to stanowiło niegdyś centrum kultury Majów i Tolteków. Zobaczą tu Państwo Piramidę Kukulkana, obserwatorium, Świątynię Wojowników, skupisko 100 kolumni inne zabytki. Po dotarciu do Meridy i zakwaterowaniu w hotelu proponujemy Państwu spacer po mieście. Merida, stolica stanu Jukatan, nazywana była niegdyś przez mieszkańców „Paryżem Nowego Świata”. Kolonialna zabudowa, wąskie uliczki oraz mnóstwo zieleni stanowią o niewątpliwym uroku miasta. Warto wiedzieć, że Merida była również ważnym ośrodkiem kultury Majów. W trakcie spaceru proponujemy zwrócić szczególną uwagę na katedrę, Pałac Gubernatora oraz Paseo Montejo. (śniadanie).

4. dzień:

Merida – Uxmal – Kabah – Merida (około 280 km)

Dzisiejszego dnia polecamy Państwu wycieczkę samochodową do Kabah i Uxmal. Najsłynniejszą budowlą w Kabah jest tzw. Pałac Masek z fasadą o wysokości około 6 m i długości około 45 m. Miejscowości Kabah i Uxmal dzieli odległość około 20 km a droga pomiędzy nimi służyła najprawdopodobniej do procesji religijnych. Uxmal jest również miejscem będącym doskonałym przykładem architektury Majów. Wykopaliska położonego wśród malowniczych wzgórz z pewnością Państwa zachwycą. Będą mieli Państwo możliwość dokładniejszego przyjrzenia się starożytnom budowlom podczas zwiedzania Piramidy Czarnoksiężnika. Ta monumentalna budowla o wysokości blisko 40 m to doskonały przykład kunsztu cywilizacji Majów. (śniadanie).

5. dzień:

Merida – Izamal – Riviera Maya (około 280 km)

To już ostatni dzień Państwa wycieczki. Po drodze na wybrzeże radzimy zatrzymać się w Izamal, urokliwym, kolonialnym miasteczku. Następnie dalsza trasa do Państwa hotelu na Riviera Maya i kontunuacja wypoczynku w Meksyku. Zwrot samochodu w wypożyczalni. (śniadanie)

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN