Cancun

Cancun

Jeśli szukamy miejsca, gdzie można oderwać się od rzeczywistości, odpocząć na piaszczystych plażach i skorzystać z kursu nurkowania, warto zainteresować się urlopem w Cancun. Miasto leży w Meksyku i obecnie stanowi jeden z najpopularniejszych celów wakacyjnych podróży. Przybywają tutaj nie tylko Amerykanie, ale też miliony turystów z innych kontynentów. Cancun ma w sobie coś, co przyciąga i pozwala spędzić niepowtarzalny urlop.

Rozwój turystyki

Miasto nie zawsze tętniło życiem. Jest stosunkowo młodym ośrodkiem turystycznym, gdyż budowę hoteli i dostosowanie się do potrzeb kuracjuszy rozpoczęto dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tamtej pory wciąż rośnie liczna pokoi, które turyści bardzo chętnie rezerwują w momencie, kiedy zbliża się sezon urlopowy. Dzisiejsze Cancun to raj dla amatorów plaż oraz nurkowania.

Wakacje z Cancun

Miasto posiada zabudowę dostosowaną do potrzeb turystów. Ponadto dysponuje ogromną ilością plaż, na których można zażywać słonecznych kąpieli lub zdecydować się na uprawianie sportów wodnych. Luksusowe hotele oferują szeroki zakres usługi i bez problemu porozumiemy się tutaj w języku angielskim.

Cancun to raj zarówno dla tych, którzy chcą wylegiwać się na plaży, jak też dla tych, którzy chcą poznać miasto nocą. Nie brakuje tutaj barów, w których do białego rana będziemy mogli kosztować tutejszych trunków oraz lokalnych potraw. Zabawa przez całą noc to coś, co dostaniemy w Cancun. Miasto oferuje także atrakcje dla fanów kina czy teatru. Doskonałą zabawę gwarantują też kasyna oraz liczne dyskoteki.

Atrakcje miasta

Cancun to nie tylko zabytki oraz ślady kultury Majów, ale też odpowiedź na potrzeby nowoczesnych turystów. Nie brakuje tutaj urokliwych miejsc, w których możemy uczyć się nurkowania i podziwiać piękne rafy koralowe. Zaawansowani nurkowie mogą odwiedzić tutejsze groty i odkrywać piękno podwodnych stworzeń. Popularna jest tutaj jazda na nartach wodnych. Liczne stanowiska dzikiej przyrody przeplatają się z innowacyjnymi hotelami oferującymi luksusowe warunki pobytu.

Cancun to także idealne miejsce dla osób kochających grę w golfa. Jeśli chcemy zobaczyć fenomenalne pola golfowe, warto zarezerwować wczasy w Cancun. Hotele mają zniżki dla swoich gości. Krajobrazy wokół pól to niejednokrotnie ruiny zabudowań tworzonych niegdyś przez Majów. Cywilizacja ta pozostawiła po sobie chociażby imponujące ruiny El Rey, po których można spacerować za niewielką opłatą. W tym miejscu znaleziono niegdyś szkielet, który podobno należał do króla.

Hotele Cancun

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN