Mauritius

Mauritius
Wyspa, która według Marka Twaina została stworzona zanim powstał Raj. To właśnie na nim Bóg miał się wzorować, stwarzając biblijny ogród Eden. Mauritius, bo o nim mowa, to idealne miejsce na wymarzone wakacje.
Krajobraz
Wyspa wyróżnia się przede wszystkim niezwykłym krajobrazem. Wybrzeże pokryte jest piaskiem w białym kolorze, a wokół niego występują przezroczyste laguny. Plantacje trzciny cukrowej oraz herbaty, w połączeniu ze stylowo wybudowanymi hotelami, tworzą kolejny element Mauritiusa.
Geografia
Mauritius to wyspa o pochodzeniu wulkanicznym. Można jednak jechać tutaj bez najmniejszych obaw – nie stwierdza się obecnie najmniejszej nawet aktywności sejsmicznej. Północ wyspy pokryta jest przez szerokie i wyjątkowo płaskie równiny. Posuwając się ku środkowej części, przechodzą one w niewielkie pagórki i wzniesienia. W centrum znajduje się Płaskowyż Centralny, na terenie którego znajdują stożki wulkaniczne. W jego południowo – wschodniej części położone jest pasmo Riviere Noire, w którym znajduje się najwyższy szczyt całej wyspy – Piton de la Riviere Noire.
Klimat
Mauritius jest wyspą wolną od warunków klimatycznych o charakterze ekstremalnym. W związku z tym urlop spędzić można tutaj przez cały rok, niezależnie od pory. Położenie na Oceanie Indyjskim sprawia, że na terenie wyspy panuje swoisty mikroklimat: niezwykle łagodny, ciepły, pełen słońca. Opady mają tutaj charakter jedynie przelotny.
Kuchnia
Potrawy podawane na Mauritiusie składają się przede wszystkim z ryżu oraz aszardach, czyli jarzyn lub cytrusów, które zostały usmażone w occie z dodatkiem przypraw. Ryż nie tylko się tutaj gotuje, ale również smaży i moczy w wodzie z dodatkiem szafranu. Typowymi dodatkami są ryby oraz owoce morza. Wielką popularnością cieszy się marlin – wybornie smakuje zarówno gotowany, jak i wędzony. Wśród owoców morza największą popularnością cieszą się ostrygi.
Chętnie sięga się po pomidory, które wyróżniają się tutaj bardzo słodkim smakiem. Nie zapomina się o cebuli, czosnku oraz imbirze, który jest jedną z najchętniej stosowanych tutaj przypraw.

No results were found for your request!