Agadir

Agadir

Agadir – marokańskie miasto pełne atrakcji

Agadir to miasto, które leży w południowym Maroku. Niezwykle atrakcyjnie umiejscowione – nad Oceanem Atlantyckim. To sprawia, że jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Mają oni do dyspozycji wielokilometrową plażę. W dodatku nowo wybudowana promenada jeszcze bardziej zachęca do zwiedzania, spacerów i plażowania. Ciągnie się ona przez niemalże całą strefę przeznaczoną dla turystów, dlatego pobyt w tym mieście oraz jego okolicach będzie niezapomnianym przeżyciem. Nie sposób tutaj się nudzić.

Miasto pełne jest atrakcji i to zróżnicowanych pod wieloma względami. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno zwolennicy spokojnego plażowania, spacerów i zwiedzania, jak i miłośnicy nocnego życia. Dyskoteki, kluby, restauracje i bar są odpowiednio przygotowane na zainteresowanie turystów. Spragnieni egzotyki, zakupów i lokalnej kuchni także coś tutaj dla siebie znajdą. Tradycyjne bazary, jak i nowoczesne butiki – to wszystko czeka na przyjezdnych. Infrastruktura turystyczna jest tutaj na najwyższym poziomie, dlatego można się spodziewać wielu udogodnień. Mnóstwo hoteli, restauracji, miejsc, w których można się bawić, dobrze zjeść i poznawać tę bogatą i kolorową kulturę. Również dla zapalonych sportowców miasto Agadir oraz okolice mają wiele do zaoferowania, np. czternaście kortów tenisowych czy pięknie usytuowane, zadbane pola golfowe. Agadir to także prawdziwa gratka dla wielbicieli sportów wodnych.

Miasto to jest największym marokańskim kurortem. To także port lotniczy, dlatego nie ma problemów z szybkim dotarciem bezpośrednio do tego miasta. Stanowi ono także punkt wyjścia do różnych krajoznawczych wycieczek, więc nie tylko osoby spragnione leniuchowania na plaży znajdą w nim upodobanie, lecz także ci nastawieni na zwiedzanie zabytków i poznawanie kultury regionu. Niewątpliwie jedną z większych atrakcji jest Jardin de Olhao – zespół ogrodowy, monumentalny, piękny, będący symbolem przyjaźni Agadiru z miastem portugalskim. Portugalczycy pozostawili także inne ślady swojej niegdysiejszej obecności na tych terenach. Warta zobaczenia jest wybudowana przez nich w szesnastym wieku forteca, a raczej jej pozostałości. Dla wielbicieli atrakcji przyrodniczych godne uwagi będą też inne możliwości, jakie daje podróż w ten rejon. U ujścia Wadi Sous można podglądać życie tysięcy flamingów, które tutaj mają gniazda.

Tak więc Agadir to obowiązkowy punkt wyjazdu dla osób, które są nastawione na różne formy wypoczynku. Piękne okoliczności przyrody i wspaniałe warunki klimatyczne sprzyjają turystom.

Hotele Agadir

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN