Atol Male

Atol Male

Malediwy to chętnie wybierany przez turystów cel wakacyjnych wyjazdów. Na uwagę zasługuje atol Male, na którym umiejscowiona jest stolica Male. Stolica jest położona na wyspie o takiej samej nazwie. W roku 2004 miało miejsce trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim, podczas którego Male zostało zniszczone.

Raj dla plażowiczów

Atol Male to rewelacyjne miejsce dla osób, które pragną spędzić urlop na piaszczystych plażach. Miejsce wygląda niczym wyjęte z katalogu biura podróży i dlatego każdego roku przybywają tutaj ogromne rzesze turystów. Wielbiciele wypoczynku najchętniej wybierają Północny Atol Male, zaś Południowy Atol Male to miejsce idealne do uprawiania sportów wodnych. Nie brakuje tutaj kurortów odpowiadających potrzebom wymagających turystów.

Nurkowanie na Malediwach

Atol Male to idealne miejsce, jeśli planujemy spędzić wakacje nurkując w błękitnych wodach i podziwiając żyjące w nich organizmy. Piękne brzegi wyspy i czysta woda zachęcają amatorów nurkowania. Ponadto można tutaj odbyć kurs windsurfingu i przeżyć niezapomniane wakacje. Mieszkańcy przygotowani są na przybycie turystów gustujących we wszelkiego rodzaju sportach wodnych. Bez problemu znajdziemy tutaj kurs czy sprzęt do wypożyczenia. Planując takie wakacje, zainteresujemy się też transportem z lotniska w Male.

Podczas pobytu można wybrać bungalow z mniej lub bardziej komfortowym wyposażeniem. Jeśli decydujemy się na luksusowy hotel, możemy liczyć na dodatkowe atrakcje, które nam on zaoferuje. Hotele dbają tutaj o zadowolenie swoich gości, dlatego proponują różne formy spędzania wolnego czasu. Można liczyć na karaoke, masaże czy podziwianie delfinów.

Wyjątkowa stolica

Male, czyli stolica Malediwów, to zachwycające miejsce. Można tutaj zwiedzić liczne zabytki. Male leży w Atolu Północnym Male i dysponuje lotniskiem oraz portem morskim. Jeśli pragniemy spędzić wakacje w miejscu, gdzie temperatury utrzymują się w okolicy trzydziestu stopni Celsjusza, warto wybrać właśnie Male.

Zwiedzanie Male warto zacząć od wyjątkowego meczetu, który swoją historią sięga siedemnastego wieku. Warto obejrzeć także pałac prezydencki oraz skierować swoje kroki do muzeum, w którym odkryjemy historię Malediwów. Podczas pobytu w Male odwiedźmy targ rybny, gdzie popołudniami można kupić świeżo złowione ryby.

Aby dostać się z Male na Atol Male, wystarczy wybrać drogę wodną. Trwa to kilka minut i można podziwiać fantastyczne krajobrazy oraz zachęcające wody otaczające wyspy. To jedna z najlepszych ofert dla zwolenników aktywnego wypoczynku.

Hotele Atol Male

Hotel Biyadhoo Island

Hotel Biyadhoo Island

Hotel Biyadhoo Island Region: Atol Male Kraj: Malediwy Zobacz na tui.pl: Hotel Biyadhoo Island Położenie ...

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN