Varadero

Varadero

Varadero to miasto leżące na Kubie. Każdego roku przybywa tutaj spora ilość turystów, których zachwyca klimat panujący w mieście. Jest to obecnie jeden z najchętniej wybieranych kurortów. Okolica słynie z piaszczystych plaż, po których można spacerować całymi dniami i podziwiać błękit wody oraz zachwycające niebo. To raj dla osób spragnionych ciepłego słońca i wylegiwania się na jednej z kilkudziesięciu jasnych plaż. Ponadto Varadero oferuje niebywałe atrakcje dla wielbicieli nurkowania. Jeśli pragniemy zobaczyć piękne rafy koralowe oraz odkrywać podwodne życie, wakacje w Varadero zagwarantują nam taką możliwość. Tutejsze plaże to także oferta dla wielbicieli opalania topless.

Raj dla plażowiczów

Varadero to szeroka plaża, która wydaje się nie mieć końca. Nie musimy troszczyć się o ciężki parasol czy leżak, który będziemy pakować do samolotu. Na miejscu można wypożyczyć cały sprzęt, który umili czas spędzony nad błękitną wodą i pozwoli korzystać z uroków plażowania. Nie brakuje także restauracji, w których możemy posilić się podczas przerwy w wylegiwaniu się na plaży. Miejscowość zapewnia nam fantastyczną pogodę w okresie, kiedy w Polsce panuje zima. Jeśli pragniemy zażyć słonecznej kąpieli w styczniu, wyjazd do Varadero jest idealnym rozwiązaniem.

Atrakcje Varadero

Miejscowość oferuje więcej niż tylko wypoczynek na plaży. Luksusowe hotele organizują czas wolny swoim gościom. Istnieje możliwość wybrania się do delfinarium, które jest niezwykle interesującym miejscem. Na wielbicieli gry w golfa czeka pole golfowe, które umili czas spędzony w mieście. Można również wybrać się na wycieczkę statkiem lub wypożyczyć motorówkę. Nie brakuje tutaj atrakcji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Nurkowanie w jaskiniach Bellamar czy Santa Catalina to niesamowita podróż do podwodnej krainy pełnej skał oraz barwnych ryb.

Varadero to także propozycja dla osób uwielbiających nocne życie. W mieście funkcjonują puby i dyskoteki, w których do białego rana można fantastycznie się bawić. Panuje oczywiście wszechobecna salsa.

Czy warto wybrać Varadero?

Nie da się ukryć, że Varadero to największy kurort na Kubie. Rzesze turystów wybierają to miejsce, aby móc zaznać błogiego relaksu i zobaczyć kilka interesujących miejsc. Miejscowość dostosowana do turystów, także pod kątem cen. To nie tylko okazja do spędzenia dnia z drinkiem na plaży, ale też do poznania kubańskich zwyczajów i odkrycia tutejszej kultury. W Varadero urzeka też sposób bycia mieszkańców i niepowtarzalny klimat miasta.

Hotele Varadero

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]