Kuba

Kuba – raj na ziemi

Chcąc udać się w miejsce, które z powodzeniem można określić jako raj na ziemi warto wybrać Kubę. Jest to państwo położone w Ameryce Środkowej. Leczy na Morzu Karaibskich, co jest jedną z jego największych zalet.

 

Jak się dostać?

Decydując się na spędzenie tutaj wakacji, musimy liczyć się z podróżą samolotem. Na wyspie znajduje się kilka lotnisk o charakterze międzynarodowym, dzięki czemu dolecimy bez trudu w region, który nas interesuje. Podróż z Polski wiąże się z koniecznością przesiadki. Najczęściej ma ona miejsce w Madrycie, Paryżu, Berlinie lub Londynie. Podróżując ze Stanów Zjednoczonych, mamy do wyboru również statek pasażerski.

Warunki naturalne

Kuba zachwyca ciepłym i wilgotnym klimatem o charakterze podrównikowym. Temperatury w ciągu dnia dochodzą tutaj do trzydziestu stopni. Duża wilgotność powietrza sprawia jednak, że organizm odbiera je jako dużo wyższe. Z uwagi na silne deszcze i huragany występujące w lecie oraz wiosną, zaleca się, aby na wycieczkę wybierać się tutaj zimą lub jesienią.

Co zobaczyć?

Większości osób Kuba kojarzy się przede wszystkim z tropikalnym krajobrazem oraz piaszczystymi plażami, które zaliczane są do jednych z najpiękniejszych na świecie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to kraj, który może się pochwalić wyjątkowo bogatą kulturą i interesującą architekturą.

Zwiedzanie warto rozpocząć od stolicy kraju – Hawany. W tak zwanej starej Hawanie nie brakuje pałaców pochodzących z czasów kolonialnych. Domy arystokracji oraz pochodzące z dawnych czasów kościoły to kolejny znak rozpoznawczy tego miasta. Miejscem, które uważane jest za symbol Hawany jest forteca świętego Karola oraz cmentarz Kolumba.

Udając się do Santiago de Cuba, warto zwrócić uwagę na pozostałości po dawnych plantacjach kawy. Godny zobaczenia jest także zamek Castillo de San Pedro de la Roca. W parku Baconao znajduje się park jurajski, w którym jako eksponaty służą wykonane z kamienia dinozaury.

Jest to tylko niewielki wycinek z tego, co do zaoferowania ma nam Kuba. Wakacje tutaj nie będą należały do najtańszych, ale z całą pewnością na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN