Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Kenia – Północne wybrzeże

Północne wybrzeże Kenii

Północne Wybrzeże Kenii

Miejsc, które idealnie nadają się na urlop jest wiele. Wśród tych nieco popularnych znajduje się Północne Wybrzeże Kenii. Jest to region wyjątkowy i magiczny, a niewielka popularność wśród polskich turystów spowodowana jest przede wszystkim ogromną odległością od Polski.

 

 

Ukształtowanie terenu

Północne Wybrzeże Kenii to regiony nizinne, które na terenie tego państwa są rzadkością. Bliskość Oceanu Indyjskiego oraz pas nizin nadmorskich sprawiają, że leżące tutaj ziemie należą do najżyźniejszych w kraju. Panujący tutaj klimat jest gorący i wilgotny. W marcu temperatura nie spada tutaj poniżej 28 stopni, w lipcu nie jest niższa niż 24 stopnie. Średnia ilość opadów jest natomiast dwukrotnie wyższa niż w Polsce.

Północne Wybrzeże Kenii to miejsce, które zachwyca wyjątkowo bujną florą i fauną. Na terenie Narodowego Rezerwatu Wzgórza Shimba podziwiać można tropikalne kwiaty, krzewy i drzewa. Przy odrobinie szczęście można natknąć się na lwa, antylopę, lamparta lub słonia.

Historia

Pierwsze wzmianki o tych terenach pochodzą z XVI i znajdują się w kronikach portugalskich. Z roku 1331 pochodzą wspomnienia Ibn Battuta, który tutejszych ludzi opisywał jako wyjątkowo religijnych. Wspominał o tym, że są sprawiedliwi i można im zaufać. Przed wiekami kwitł tutaj handel: sprzedawano głównie przyprawy, złoto oraz kość słoniową. Kolejne lata i wieki przyniosły dość burzliwe wydarzenia. Przez długie lata region pozostawał pod wpływami brytyjskimi. Lokalne bunty wzbudzała natomiast władza Sułtanatu Omanu.

Sport i rekreacja

Północne Wybrzeże Kenii to przede wszystkim raj dla tych wszystkich, którzy kochają surfing, windsurfing, pływanie i nurkowanie. Świetnie odnajdą się tu również miłośnicy rowerowych wycieczek. Wystarczy wypożyczyć sprzęt i wynająć przewodnika. Największą jednak atrakcją tego regionu świata jest safari. Decydując się na wzięcie udziału w tego rodzaju rozrywce, trzeba pamiętać, aby zdecydować się na sprawdzoną firmę, która gwarantuje nam opiekę przewodnika oraz ubezpieczenie. Safari nigdy nie odbywa się na dzikich terenach. Jego miejscem zawsze są parki narodowe oraz rezerwaty, a naszym udziałem jest jedynie obserwowanie dzikich zwierząt (oczywiście można robić zdjęcia).

Garść informacji praktycznych

Decydując się na spędzenie urlopu na Północnym Wybrzeżu Kenii, musimy przede wszystkim pamiętać o wykupieni wizy. Ważna jest ona trzydzieści dni, a koszt, który trzeba w związku z tym ponieść to pięćdziesiąt dolarów. Różnica czasowa między Polską a Kenią jest niewielka: w przypadku czasu letniego wynosi ona jedynie godzinę, zimowego zaś dwie.

Hotele – Północne wybrzeże

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]