Grecja

Grecja – istny raj turystyczny

W południowo – wschodniej części kontynentu europejskiego położona jest Grecja – jeden z piękniejszych i zarazem atrakcyjnych turystycznie państw Starego Kontynentu. Co roku na wakacje tutaj decydują się miliony ludzi pochodzących z różnych rejonów kuli ziemskiej. Co ich tutaj przyciąga? Co sprawia, że to właśnie Grecja stała się celem ich podróży?

 kreta

Położenie

Wielki atutem Grecji jest jej położenie. Jej ziemie otaczają wody aż czterech mórz: Kreteńskiego, Jońskiego, Egejskiego oraz Śródziemnego. Posiada ona również doskonale rozwiniętą linię brzegową. Dzięki temu dysponuje ogromną ilością plaż, z których część wypełniona jest piaskiem, a część pokryta żwirem lub kamieniami.

Historia

To piękne państwo może pochwalić się wyjątkowo długą historią. To na jej obecnym terenie rozwinęła się przed wiekami kultura starożytnej Grecji, która dała początek całej zachodniej cywilizacji. To właśnie ten kraj jest miejscem narodzin nie tylko demokracji, ale również filozofii, idei olimpijskiej, teatru oraz literatury.

Wyspy

Grecja to państwo wyspiarskie. Za najpiękniejsze greckie wyspy uważa się powszechnie Kretę, Santorini oraz Rodos.

Santorini bardzo mocno odróżnia się od innych wysp należących do Grecji. Tym, co uznać można za jej cechę charakterystyczną są domy w kolorze białym, które zostały pokryte dachem o kształcie kopuły. Cała wyspa to wulkaniczny klif, który ma czarną barwę i jest niezwykle stromy.

Rodos poleca się wszystkim tym, którzy na wakacje planują wybrać się z dziećmi. Znaleźć można tutaj wspaniałe plaże, sympatyczne miasteczka oraz szereg starożytnych zabytków. Jest to również miejsce idealne dla tych, którzy uwielbiają sporty wodne.

Zabytki

Grecja to raj dla tych, którzy kochają historię. Na każdym kroku można tutaj znaleźć ślady dawnych dziejów. Ateny, stolica kraju, przyciągają przede wszystkim wzgórzem Akropol, na którym zbudowano Partenon.

grecja-zabytki

Czy warto?

Grecja to kraj, który zachwyci nas swą różnorodnością. Przyciągnie nie tylko budowlanymi z okresu starożytności i piękną pogodą, ale również niezwykle bogatą florą i fauną. Wakacje w tym miejscu zawsze zalicza się do udanych.

grecja-org-logo

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

Grecja kolebką europejskiej cywilizacji
Większość cywilizacji śródziemnomorskich rozwinęła się w oparciu o wytyczone przed dwoma tysiącami lat przez grecką sztukę i naukę kanony piękna i dogmaty naukowe. Także w czasach nowożytnych bardzo wiele czerpano z doświadczeń mieszkańców starożytnej Grecji.

[caption id="attachment_71" align="aligncenter" width="800"] źródło: freeimages.com[/caption]
Położenie i klimat Grecji.
Grecja położona jest w południowej części Półwyspu Bałkańskiego. Dodatkowo do tego kraju należą także wyspy i wysepki rozsiane wzdłuż wybrzeży. 80 % powierzchni państwa zajmują góry, pozostałe 20 % to niziny, które rozciągają się w dolinach rzecznych oraz na wąskim skrawku wybrzeża.
Powierzchnia kraju znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie, co w konsekwencji powoduje obniżanie się i zanurzanie w wodach Morza Śródziemnego całego obszaru państwa. Grecja jest krajem o klimacie podzwrotnikowym śródziemnomorskim. Wiosna jest tutaj krótka, a jesień długa, znacznie dłuższa niż w innych krajach Europy. W okresie lata w Grecji panują bardzo wysokie temperatury, bardzo rzadko pada deszcz. Śródziemnomorski klimat sprawia także, że zimą rzadko panują niskie temperatury. Największa ilość opadów przypada na okres zimowy. Stolicą państwa są Ateny. W przeważającej liczbie mieszkańcy kraju wyznają prawosławie.

[caption id="attachment_72" align="aligncenter" width="800"] źródło: freeimages.com[/caption]
Turystyka w Grecji
Grecja jest krajem pełnym zabytków, to właśnie one w połączeniu z łagodnym klimatem sprawiają, że jest ona chętnie i bardzo licznie odwiedzana przez ludzi z całego świata. Zagraniczni turyści najchętniej wybierają Ateny – stolicę Grecji oraz należące do tego państwa wyspy i Półwysep Chalcydycki.
Spośród należących do kraju wysp największa liczba turystów odwiedza te położone na Morzu Egejskim: Limnos, Rodos, Kos. Spośród wysp Morza Śródziemnego najchętniej wybierana jest Kreta.
Największą atrakcją turystyczną na Półwyspie Chalcydyckim są klasztory zbudowane na Górze Athos. Budowle te powstały w wieku XIV, z istniejących wówczas dwudziestu czterech turyści mogą zwiedzać cztery.
Najciekawszym obiektem Aten jest Akropol – wapienne wzgórze świątynne z licznymi świątyniami zbudowanymi w latach 447 – 432 przed naszą erą.

[caption id="attachment_73" align="aligncenter" width="800"] źródło: freeimages.com[/caption]

 

Więcej informacji:

Ambasada Grecji w Polsce – https://pl.wikipedia.org/wiki/Ambasada_Grecji_w_Polsce

Grecja na Wikipedii – https://pl.wikipedia.org/wiki/Grecja

Oferty wakacyjne – http://www.tui.pl/wypoczynek/grecja

Wakacje Hotel Porto Ligia, Grecja – Katowice cena od 1830 zł

Oferta Hotel Dolce Attica Riviera (ex-Mare Nost od 2420 zł – 20.09.2018 wyżywienie – All Inclusive

Studia Ira – Santorini – Grecja już od 2110 zł – Katowice

Oferta Hotel Ionian Blue od 2430 zł – 14.09.2018 wyżywienie – Śniadania

Wakacje Hotel Perantzada Art, Grecja – Wrocław cena od 2340 zł

Wakacje Hotel 9 Muses, Grecja – Katowice cena od 4000 zł

Oferta Hotel Andreas od 2640 zł – 02.09.2018 wyżywienie – Śniadania

Hotel Andreas

Hotel Green Park – Skiathos – Grecja już od 1580 zł – Katowice

Hotel Rose Bay – Santorini – Grecja już od 3880 zł – Katowice

Hotel El Greco – Santorini – Grecja już od 4740 zł – Katowice

Wakacje Hotel Kamari Beach, Grecja – Katowice cena od 3820 zł

Hotel Mediterranean White – Santorini – Grecja już od 3900 zł – Katowice

Hotel Zephyros – Santorini – Grecja już od 2270 zł – Katowice

Hotel Korina Gallery – Itaka – Grecja już od 2590 zł – Poznań

Hotel Onar – Riwiera Olimpijska – Grecja już od 990 zł – Katowice

Oferta Hotel Mayor Pelekas Monastery od 2790 zł – 16.06.2018 wyżywienie – Śniadania i obiadokolacje